Академия 21 Април 2022

Лудогорец U17 срази Национал с класика

Лудогорец U17 срази връстниците си от Национал (София) с класическото 3:0. Мачът от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години...

Лудогорец U17 срази връстниците си от Национал (София) с класическото 3:0. Мачът от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Нулевото равенство на терена се запази до 37-та минута. Тогава Стивън Вълчев центрира в наказателното поле, а Джанер Садетинов засече с глава и отбеляза красиво за 1:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

"Орлите" удвоиха преднината си в 59-та минута. Направилият силен мач Давид Георгиев проби по фланга и центрира в наказателното поле, а бранител на гостите игра с ръка. Главният съдия посочи бялата точка, а централният защитник Георги Караиванов изпълни точно наказателния удар. В 72-та минута представилият се на високо ниво в тази среща Райън Иванов оформи крайното 3:0 след хубав индивидуален пробив.

Доволен съм от това, което показа отбора днес. Съперникът игра твърдо, но момчетата влязоха мъжки в срещата и отговориха подобаващо. Направихме хубави атаки и стояхме стабилно в отбрана, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емил Георгиев.

U17: Лудогорец - Национал 3:0