Академия 3 Ноември 2012

Лудогорец U 17 разгроми с 5:0 Ботев (Вр)

Нова победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години записа Лудогорец.

Нова победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години записа Лудогорец. Отборът, воден от треньора Милан Чирич, този път разгроми с 5:0 Ботев (Вр). Огай Кула се отчете с хеттрик. По едно попадение добавиха Александър Георгиев и Олег Димитров. "Орлите" имаха тотално превъзходство през всичките 80 минути и пропуснаха далеч по-изразителен успех. В последните минути на Лудогорец се наложи да доиграва двубоя с 10 души, след като Ангелов получи контузия, а наставникът Чирич вече бе извършил трите смени.

"Постигнахме рутинна победа. Имаше огромна разлика в класите между двата тима", коментира шефът на школата на Лудогорец Яков Папарков. "Вече се подготвяме за следващите три мача, които са много важни. Предстоят ни гостувания на Локо (Пд) и Литекс, както и домакинство на Пирин", допълни бившият треньор на Пирин (ГД).

Лично треньорът на шампиона, носител на Купата и Суперкупата на България Ивайло Петев, неговият асистент Георги Дрменджиев и изпълнителният директор Ангел Петричев изгледаха двубоя, след който Лудогорец продължава да е на първо място. "Орлите" водят с четири точки пред Левски. "Сините", които по същото време биха с 1:0 Славия, обаче имат два мача по-малко.

Съставът на Лудогорец срещу Ботев (Вр): Шоколарев, Мастънов (55 Стилянов), Ангелов, Георгиев, Гергов (58 Илиев), Димитров, Китов, Антонов (57 Колев), Кънчев, Цвятков, Кула