Академия 16 Април 2022

Лудогорец U16 II победи с 3:2 Две могили

Лудогорец U16 II победи с 3:2 Две могили, след като до 60-та минута водеше с 3:0. Мачът от XIV кръг на първенството в зона Русе се игра на един от...

Лудогорец U16 II победи с 3:2 Две могили, след като до 60-та минута водеше с 3:0. Мачът от XIV кръг на първенството в зона Русе се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Пламен Петров откриха резултата в 25-та минута. Разписа се Ивайло Стайков, а последния пас даде Пламен Коцев. В 38-та минута разградчани пропуснаха да удвоят от дузпа. При този резултат завърши първата част.

След почивката Янаки Костов направи 2:0 в 45-та минута. Асистенцията бе на Юксел Метинов. До класическата преднина се стигна в 53-та минута. Гола вкара Ерай Мехмед след добро подаване на Ивайло Стайков. Гостите намалиха на 3:1 в 60-та минута след разбъркване в наказателното поле на домакините. Крайното 3:2 бе оформено в 71-та минута след удар от фал и рикошет.

Сами си направихме мача труден. Съперникът игра на ръба на позволеното. Ние обаче бяхме длъжни да действаме по-ефективно в атака, за да не даваме надежда дори за частичен обрат, коментира след края на двубоя старши треньорът Пламен Петров.

U16: Лудогорец II - Две могили 3:2