Академия 16 Април 2022

С 10 души Лудогорец U17 отстъпи с 0:1 на ЦСКА-София

Лудогорец U17 отстъпи с 0:1 на ЦСКА-София, след като остана с човек по-малко на терена от 32-та минута на двубоя. Срещата от XXIII кръг на...

Лудогорец U17 отстъпи с 0:1 на ЦСКА-София, след като остана с човек по-малко на терена от 32-та минута на двубоя. Срещата от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на комплекс "Панчарево". След мача двата отбора се изравниха по точки на върха на временното класиране, но "орлите" са с по-добри показатели в преките сблъсъци.

До голяма степен изходът от двубоя бе предопределен в 32-та минута, когато десният краен защитник на разградчани Николай Николов получи червен картон. До отстраняването му от терена се стигна след два жълти картона, първият от които бе много дискусионен. Първото полувреме завърши при нулево реми.

След почивката "орлите" се прибраха в половината си и търсеха своите шансове на контраатака. В 53-та минута домакините успяха да поведат с 1:0. До края на срещата добри възможности се откриха пред Християн Атанасов и Йоан Киров, но те не успяха да поразят целта. Атанасов засече на шпагат центриране от фланга на Димитър Филипов, но топката премина на сантиметри от страничния стълб. Киров изпълни добре пряк свободен удар, но стражът на ЦСКА успя да отклони топката в ъглов удар.

Доволен съм от представянето на отбора, от старанието и дисциплината. За жалост червения картон ограничи възможностите ни в офанзивен план. Имахме своите шансове, но не успяхме да ги реализираме. Видяното днес обаче ми дава сериозни поводи за оптимизъм. Предстоят ни още седем мача, а целта ни е да триумфираме като шампиони, коментира след края на срещата старши треньорът Емил Георгиев.