Академия 1 Ноември 2012

Старшата на Лудогорец отпадна от Купата на БФС след дузпи

Юношите старша възръст на Лудогорец, набор 1995 година, отпаднаха драматично от 1/8 финала в турнира за Купата на БФС след драма с дузпи срещу Локо...

Юношите старша възръст на Лудогорец, набор 1995 година, отпаднаха драматично от 1/8 финала в турнира за Купата на БФС след драма с дузпи срещу Локо (Сф). Мачът се игра в столицата. Редовното време завърши 1:1. При ударите от бялата точка "червено-черните" имаха по-точен мерник и спечелиха с 3:1.

"Орлите" поведоха в 20-ата минута. Автор на гола стана Ясен Деянов. Домакините изравниха в 38-ата. При попадението останаха съмнения за игра с ръка на противников футболист. Лудогорец трябва да съжалява повече, защото през първото полувреме имаше превъзходство. На няколко пъти талантите от школата на шампионите пропуснаха от чисти позиции. След почивката Локомотив (Сф) стабилизира играта си, но Лудогорец отново владееше инициативата. Момчетата на Росен Маринов обаче бяха затруднени от тежкия терен. Така се стигна до дузпите, при които Лудогорец нямаше ден.

Ден по-рано друга набор 1997 година с треньор Диян Ангелов премина с лекота през 1/8 финала, след като разгроми с 8:1 Спартак (Пл).

Съставът на Лудогорец срещу Локо (Сф): Господинов, Йорданов, Ангелов, Маринчев, Янчев, Иванов, Христов, Станчев (70 - Кънчев), Йовев, Деянов, Китов