Академия 27 Ноември 2021

Лудогорец U16 разби с 8:0 Девня

Лудогорец U16 разби с 8:0 връстниците си от Девня в отложен мач от първенството за юноши младша възраст в зона Варна. Срещата се игра на един от...

Лудогорец U16 разби с 8:0 връстниците си от Девня в отложен мач от първенството за юноши младша възраст в зона Варна. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

"Орлите" откриха в 3-та минута. Точен бе Александър Ангелов, който бе намерен добре от Никола Ботев. Мартин Йорданов отбеляза за 2:0 в 30-та минута. Минута по-късно Никола Ботев записа втора асистенция, след която Мартин Йорданов направи резултата класически. В 34-та минута Николай Метанов реализира много красив гол със странична ножица за 4:0. Отново той прати топката в мрежата с глава в 37-та минута за 5:0. Центрирането от фланга бе на Мартин Йорданов. При този резултат дойде почивката.

Пламен Джелетски вкара за 6:0 в 48-та минута, след като шутира от дистанция. В 66-та минута резултатът стана 7:0. Разписа се Иван Георгиев, а последния пас даде Румен Павлов. Крайното 8:0 оформи Илиян Сотиров с удар извън наказателното поле.

Независимо от големия резултат имаме забележки към играта на момчетата и в двете фази. Имахме срещу себе си непретенциозен съперник и е недопустима да правим толкова грешки. Нашата цел е футболистите винаги да дават най-доброто от себе си, за да са готови за сблъсъците и с най-силните съперници, коментира след края на двубоя старши треньорът Емилиян Петров.

U16: Лудогорец - Девня 8:0