Академия 23 Май 2021

Лудогорец U17 с частичен обрат срещу ЦСКА-София в столицата

Лудогорец U17 направи 2:2 като гост на връстниците си от ЦСКА-София в мач от XXV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, в първа...

Лудогорец U17 направи 2:2 като гост на връстниците си от ЦСКА-София в мач от XXV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, в първа група от втора фаза на надпреварата. До 48-та минута момчетата на Христо Господинов губеха с 0:2.

Домакините откриха в 21-та минута на двубоя и този резултат се запази до почивката.

В 48-та минута ЦСКА-София удвои преднината си. Разликата от два гола не обезсърчи "орлите" и те заиграха още по-мотивирано. Йоан Йорданов намали на 1:2 в 59-та минута. В 70-та Димитър Иванов прати за втори път топката в мрежата на съперника и изравни резултата.

С оглед развитието на мача не можем да бъдем недоволни от представянето си. Момчетата показаха характер и до голяма степен изпълниха тактическите си задачи за двубоя. След изравняването имахме добри възможности. При малко повече концентрация можеше да си тръгнем с победа от столицата, където по принцип се играе трудно, коментира старши треньорът Христо Господинов.