Академия 28 Октомври 2020

Лудогорец U18 елиминира Черноморец за купата на БФС

Лудогорец U18 победи Черноморец (Бургас) с 5:0 в мача реванш от осминафиналната фаза на турнира за купата на БФС. Двубоят се игра на един от терените...

Лудогорец U18 победи Черноморец (Бургас) с 5:0 в мача реванш от осминафиналната фаза на турнира за купата на БФС. Двубоят се игра  на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Първата среща в Бургас бе спечелена от разградчани с 2:0. С общ резултат 7:0 те се класираха за четвъртфиналите на надпреварата, победителят в която представя България в Младежката Шампионска лига.

През първото полувреме момчетата на Димчо Ненов поведоха с 2:0. Головете отбелязаха Димитър Господинов и Георги Недков.

През второто полувреме Божидар Владимирон направи резултата класически в 58-та минута. Последните две попадения отбелязаха момчета от набор 2004 - Александър Занков и Радослав Захариев. Головете паднаха съответно в 67-та и 74-та минута.

Доказахме, че сме по-добрият отбор. Момчетата си свършиха работата, продължаваме напред и очакваме следващия съперник, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.