Академия 25 Септември 2020

Лудогорец U19 се справи със Славия

Лудогорец U19 победи с 2:0 връстниците си от Славия в мача от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Мачът се игра на...

Лудогорец U19 победи с 2:0 връстниците си от Славия в мача от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Мачът се игра на стадион "Гнездо на орли". Получи се много здрав мач, в който на моменти твърдата игра преминаваше границите на позволеното. От момчетата на Димчо Ненов с контузии играта напуснаха Стилиян Спасов и вратарят Дамян Христов.

Първото полувреме завърши при нулево реми, след изпуснатите три стопроцентови ситуации за гол(Хидает Хюсеин и две на Стилиян Спасов). В 31-та минута Христов получи тежък удар в главата и трябваше да излезе принудително.

През втората част Стилиян Спасов бе фаулиран тежко, при което се стигна до фрактура на глезена. Извършилият нарушението състезател на гостите бе изгонен. В 73-та минута Анастас Пемперски бе повален в наказателното поле, а Хидает Хюсеин реализира от бялата точка за 1:0. Малко по-късно Онур Чолак от Лудогорец също получи червен картон, защото в една ситуация не сдържа нервите си. В последната 90-та минута на редовното време Димитър Господинов вкара за 2:0.

Добре е, че взехме трите точки. Жалко, че така пострадаха нашите момчета. Контузените са в болница, надяваме се по-бързо да се оправят, заяви след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.