Академия 18 Май 2019

Лудогорец U17 отнесе Берое в Стара Загора с 6:2

Лудогорец U17 отнесе връстниците си от Берое в Стара Загора с 6:2, в мача от XXVIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години....

Момчетата на Стефан Славов изиграха силно първо полувреме и още до почивката водеха с 3:0. Резултатът бе открит в 25-та минута, след чудесна триходова акция, преминала през Хидает Хюсеин и Петър Георгиев, с точен завършек от Георги Николов. Хидает Хюсеин направи 2:0 в 32-та минута, след прецизен удар под гредата, нанесен извън границите на наказателното поле. В 38-та минута Алекс Луканов стигна пръв до една центрирана от корнер топка и я прати в мрежата за 3:0.

Класиката в резултата доведе до известно отпускане в редиците на "орлите" в началото на втората част и това бе наказано от Берое. В 50-та и 54-та минута старозагорци реализираха и намалиха преднината на разградчани до 2:3. Възпитаниците на Стефан Славов отново вдигнаха оборотите и отчаяха съперника с нови три гола. В 66-та минута Димитър Михалев заби топката в сглобката между гредите за 4:2. В 77-та пробив на Стефан Статев бе спрян с нарушение в наказателното поле и Хидает Хюсеин реализира отсъдената дузпа за 5:2. Последното попадение в двубоя падна в 81-та минута. Тогава направилият отново силен мач Валентин Цветанов се разписа след самостоятелен пробив.

Не съм доволен само от представянето ни в началото на второто полувреме, когато заиграхме без нужната концентрация, вероятно заради конфортната преднина от първата част. През останалото време бяхме на ниво, с хубави разигравания и атрактивен, комбинативен футбол. Добре е, че толкова бързо реагирахме на двете попадения на съперника и не му дадохме шанс да мисли за нещо повече в срещата, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Георги Маджаров, Димитър Михалев, Даниел-Виктор Кънчев, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Георги Николов, Калоян Симеонов (Стефан Статев, Онур Чолак, Росен Иванов, Хакъ Хакиев).