Академия 13 Май 2019

Лудогорец U19 загуби от Септември с 0:1

Лудогорец U19 загуби с 0:1 при гостуването си на Септември (София). Мачът от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра...

Лудогорец U19 загуби с 0:1 при гостуването си на Септември (София). Мачът от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра в Герман.

Единственото попадение в срещата падна в 25-та минута. Тогава топката бе центрирана от фал в наказателното поле на "орлите" и играч на съперника я засече с глава в мрежата, пазена от Дамян Дамянов.

Разградчани изиграха силен мач и не си тръгнаха с по-добър резултат, само защото спортното щастие не бе на тяхна страна. Чисти ситуации за гол се откриха пред Велислав Минков, Хюсеин Хюсеинов и Кристиян Кънчев, но малко не им достигна да поразят целта. Четвърт час преди края на редовното време гол с глава на Методий Стефанов бе отменен от съдийската тройка с мотива, че футболистът на Лудогорец е бил в засада.

Този отбор и днес показа, че може да играе под напрежение. За съжаление шансът не бе на наша страна, защото със сигурност бяхме по-добрият тим на терена,  коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

Срещу Септември (София) Лудогорец  U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Илкер Будинов, Георги Вълчев, Василен Марков, Кристиян Кънчев, Методий Стефанов, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков, Георги Стоянов (Велислав Минков, Владислав Найденов, Никола Ганчев).