Академия 8 Май 2019

Лудогорец U15 се справи със Славия след два гола през втората част

Лудогорец U15 успя да победи с 2:0 Славия (София), като двата гола паднаха през втората част. Мачът от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска...

Лудогорец U15 успя да победи с 2:0 Славия (София), като двата гола паднаха през втората част. Мачът от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

През първата част момчетата на Христо Господинов пропуснаха 4 чисти ситуации за гол, а разчитащият на подчертано дефанзивна игра съперник успя да опази вратата си до почивката.

В 45-та минута Йоан Йорданов бе изведен хитро зад гърба на защитата и хладнокръвно реализар за 1:0. В 54-та минута отново той попадна в прегръдките на съотборниците си. Йорданов прати топката в мрежата с глава, след остра флангова атака и хубаво центриране в наказателното поле.

Доволен съм от играта ни през второто полувреме. Вкарахме повече скорост в играта си, бързо си връщахме владеенето на топката и създадохме много ситуации за гол, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Славия (София) Лудогорец U15 игра в състав: Християн Стоянов, Димитър Найденов, Ибрям Хабил, Несин Салим, Ивайло Гущеров, Димитър Иванов, Янислав Дюлгеров, Радослав Захариев, Тончо Георгиев, Иван Аспарухов, Йоан Йорданов (Александър Занков, Любослав Маринов, Мартин Мартинов, Димитър Игнатовски).