Академия 30 Април 2015

Лудогорец спечели турнира „Юлиян Манзаров“ след страхотен обрат срещу черногорци

Поредният сериозен успех постигна школата на Лудогорец. Отборът U17 спечели традиционния международен турнир за юноши до 19 години „Юлиян Манзаров“ в...

Поредният сериозен успех постигна школата на Лудогорец. Отборът U17 спечели традиционния международен турнир за юноши до 19 години „Юлиян Манзаров“ в Свищов.  На финала момчетата на Атанас Димов и Георги Керкелов направиха невероятен обрат срещу черногорския Единство и го победиха с 3:2, след като изоставаха с 0:2. Момчетата  от бившата югорепублика поведоха в резултата след две попадения в 29-ата и 50-ата минута, но талантите от академията на българския шампион показаха невероятен дух и себераздаване, като с голове на Марчело Тенев в 55-ата, Юнуз Юнуз в 74-ата и Живко Станимиров в 86-ата минута стигнаха до триумфа и накараха близо 3000 зрители на стадион „Академик“ в Свищов да ги аплодират.

Авторът на победния гол за Лудогорец – централният защитник Живко Станимиров, бе определен за играч на турнира. „Орлите“, които участват на „Юлиян Манзаров“ за трети път, приключват надпреварата само с победи. В предните два двубоя талантите спечелиха с по 2:0 срещу румънския Стяуа и ЦСКА.

„Радвам се, че сме победители в този силен юношески турнир“, коментира шефът на ДЮШ в Лудогорец Яков Папарков. „Заслужено сме първи. Догодина отново ще се борим, за да спечелим“.

Лудогорец U17 получи купата от бившият национал Трифон Иванов, който в момента е председател на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново.

Съставът на Лудогорец срещу Единство: Симеонов, Карачоров, Станимиров, Великов, Юсуфов, Георгиев, Тенев, Маринов, Матеус, Габриел, Мехмед (Юнуз, Захариев, Георгиев, Колев, Бозев)