Репортаж 19 Август 2024

Дубълът на Лудогорец остава непобеден след равенство срещу Добруджа (Добрич)

Вторият тим на Лудогорец записа равенство 1:1 в домакинския мач срещу Добруджа (Добрич). Срещата бе част от програмата на пети кръг във Втора...

Вторият тим на Лудогорец записа равенство 1:1 в домакинския мач срещу Добруджа (Добрич). Срещата бе част от програмата на пети кръг във Втора професионална лига и се изигра на един от терените в комплекс “Гнездо на орли”.

Разградчани откриха резултата още в 12-тата минута чрез Иван Йорданов. Последваха още добри ситуации, които обаче останаха без попадение във вратата на Добруджа. По този начин двата отбора посрещнаха почивката с гол аванс за Лудогорец.

Още в първите минути след подновяването на играта гостите успяха да реализират своята възможност и намалиха изоставането си в резултата. През второто полувреме играта на Лудогорец се разпокъса и в резултат двата отбора завършиха мача с постигнатото равенство 1:1.

“Представихме се много добре срещу този силен отбор, който е един от фаворитите за промоция в Първа лига. През първото полувреме стояхме по-добре на терена, а през второто имаше припряност в действията ни, изпитвахме затруднения след изравняващото попадение и ни липсваше компактност. Съжалявам, че не спечелихме, но съм доволен, че не загубихме. Поздравявам момчетата за себераздаването, но постигнатото дотук е заслуга на Захари Сираков и целия треньорски щаб”, коментира Красимир Чомаков, който пое наставничеството на втория отбор на Лудогорец, след като Сираков води мъжете в Първа лига. Чомаков продължава линията на работа върху доминиращото представяне на втория тим по време на домакинства и в мачовете като гости, изрично подчерта самият той.

След равенството срещу Добруджа, вторият отбор на Шампиона остава без загуба във Втора лига. До момента играчите записаха три победи срещу Дунав(Русе), ЦСКА 1948 и Локомотив (Горна Оряховица). Отбелязаха и нулево реми като гости в Ловеч. След пет изиграни мача те заемат второ място във временната таблица с актив от 11 точки и недокрай изиграни срещи от настоящия шампионатен кръг.

Следващата неделя младите “орли” ще гостуват на Спортист в Своге.