Репортаж 18 Ноември 2023

Валери Венков: Минимумът бе точка в Габрово

Отидохме в Габрово за победа, но като план минимум бяхме заложили да спечелим поне точка от гостуването на Янтра. Доволен съм, че успяхме. Мачът бе...

Отидохме в Габрово за победа, но като план минимум бяхме заложили да спечелим поне точка от гостуването на Янтра. Доволен съм, че успяхме. Мачът бе равностоен и ремито е справедливо. Разбира се, с оглед събитията на терена, можеше както да спечелим, така и да загубим. Момчетата за пореден път играха много дисциплинирано. Така старши треньорът на Лудогорец II Валери Венков коментира равенството 1:1 с Янтра, което бе оформено в отложен мач от XII кръг на първенството във Втора лига.

"Орлите" можеха да открият още в 3-та минута, когато след центриране от фал Георги Терзиев от няколко метра стреля в тялото на вратаря. Домакините откриха резултата в 41-та минута чрез Даниел Младенов и при този резултат завърши първото полувреме.

След почивката талантите на Шампионите изравниха в 56-та минута, когато Цветослав Петров изпълни точно пряк свободен удар и не остави шанс за стража на Янтра.