Репортаж 21 Октомври 2023

Лудогорец II удари с 2:0 Бдин (Видин)

Лудогорец II удари с 2:0 Бдин (Видин) в мач от XIV кръг на първенството във Втора лига. "Орлите" гостуваха за двубоя. Момчетата на Тодор Живондов...

Момчетата на Тодор Живондов откриха в 15-та от дузпа. Точен бе Цветослав Петров, а най-тежкото наказание във футбола бе отсъдено заради нарушение в наказателното поле срещу Хюсеин Кельовлуев. До почивката добри възможности се откриха пред Кельовлуев и Димитър Господинов. Фланговият нападател обаче не намери очертанията на вратата, а крайният бранител закъсня с удара и бе блокиран.

През второто полувреме две бързи контраатаки на разградчани разкъсаха отбраната на Бдин, но акциите не се увенчаха с точен завършек. В 85-та минута Йоан Йорданов бе изведен очи в очи със стража на гостите и с шпагат промуши топката под плонжа му за 2:0.

Изиграхме много по-силно първо полувреме и постигнахме важна победа, която ни осигури ценни три точки. Такива мачове се печелят с характер и момчетата днес го показаха, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

БДИН (ВИДИН) -  ЛУДОГОРЕЦ II  0:2

0:1 Цветослав Петров (15 - дузпа)

0:2 Йоан Йорданов (85)

Бдин: Иван Василев, Даниел Стоянов, Ивайло Иванов, Кристиян Вълков, Николай Дичев, Калоян Цветков, Владимир Айтов, Николай Цветков, Тома Ушагелов, Винисиус Де Соуса, Цветомир Тодоров

Лудогорец II: Дамян Христов, Димитър Господинов, Педро Енрике, Методий Стефанов, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Росен Иванов, Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев, Петър Георгиев, Димитър Илиев