Репортаж 23 Юли 2023

Лудогорец II отстъпи с 1:2 на Септември

Лудогорец II отстъпи с 1:2 на Септември (София) в мач от II кръг на първенството във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли". Като...

Лудогорец II отстъпи с 1:2 на Септември (София) в мач от II кръг на първенството във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли". Като титуляри за дубъла на Шампионите излязоха Георги Терзиев, Педро Енрике и Рай Насименто. Двата отбора показаха добър футбол и изиграха оспорван и двуостър мач.

След равностойно начало в 19-та минута Цветослав Петров нахлу в наказателното поле и стреля, но Димитър Шейтанов спаси. Топката се върна при Петров и той бе атакуван от бранител, като останаха сериозни съмнения за нарушение в наказателното поле. Главният съдия Георги Гинчев обаче не посочи бялата точка, а остави играта да продължи. В 35-та минута гостите използваха грешка в отбраната на Лудогорец II и откриха с попадение на Самб Бадара. Този резултат се запази до почивката.

След подновяването на играта Рай стреля опасно от фал, но Шейтанов спаси. В 58-та минута Росен Иванов проби по левия фланг и намери Рай, но ударът на бразилеца срещна гредата. Минута по-късно двамата повториха упражнението, но този път Рай не сбърка. Той засече красиво със задна ножица и прати топката в мрежата за 1:1. В 67-та минута Септември отново излезе напред в резултата, като гола отбеляза Айкут Рамадан. В 75-та минута Росен Иванов дриблира добре и стреля, но ударът му бе спасен от стража на гостите. При добавката Константин Димитров прати кълбото край вратата. "Орлите" опитаха финален щурм, но той не доведе до нищо сериозно пред вратата на Димитър Шейтанов и гостите успяха да запазят този резултат до края на срещата.

Не заслужавахме да загубим, но явно е необходимо повече време за максималното израстване на нашите млади играчи, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:2

0:1 Самб Бъдара (35)

1:1 Рай Насименто (59)

1:2 Айкут Рамадан (67)

Лудогорец II: Пламен Пепеляшев, Методий Стефанов, Педро Енрике, Алекс Луканов, Димитър Илиев, Йоан Йорданов, Петър Караангелов, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан), Рай Насименто, Георги Терзиев

Септември: Дмитър Шейтанов, Асен Георгиев (капитан), Айкут Рамадан, Борислав Маринов, Георги Динков, Димитър Костадинов, Йоан Гаврилов, Йордан Йорданов, Мартин Стоянов, Самб Бъдара, Захари Атанасов

Лудогорец II - Септември (София) 1:2