Репортаж 1 Октомври 2022

Лудогорец загуби с 0:1 с десет души в Надежда

Лудогорец загуби с 0:1 от Локо (Сф) пред празните трибуни на стадиона в квартал „Надежда“. Голът за „железничарите“ реализира Карлос Франса в 71-ата...

Лудогорец загуби с 0:1 от Локо (Сф) пред празните трибуни на стадиона в квартал „Надежда“. Голът за „железничарите“ реализира Карлос Франса в 71-ата минута, а почти цял мач „орлите“ играха с човек по-малко след червен картон на Сисиньо още в 14-ата минута. Иначе в самия край към съблекалните пое и Антонио Вутов.

Така след 22 срещи треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа загуби мач от Първа лига. Той заложи на всичко най-добро, без да пази никого за важното гостуване на ХИК Хелзинки, което е на 6 октомври. Титуляри бяха националите Кирил Десподов и Антон Недялков, които записаха по 2 мача за „лъвовете“. Иначе още в 58-ата секунда се откри отлична възможност пред Бърнард Текпетей. Той нахлу отдясно, финтира Камен Хаджиев, но не уцели вратата. След това и Якуб Пьотровски можеше да открие, но не нанесе удар.

В 11-ата минута Кирил Десподов изведе с пас с външен фалц зад центъра Бърнард Текпетей. Той избяга от защитата и стреля по земя, но Александър Любенов спаси. В 14-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Сисиньо получи червен картон за удар с глава. При последвалото центриране Божидар Кацаров стреля, но Антон Недялков изби пред голлинията. В 20-ата минута Каули изведе Тиаго сам срещу Любенов, но стражът отново изби. Бе маркирана и засада, но тя бе много тънка. В началото на втората част Франса от Локо Сф пробва своя мерник, който обаче се оказа неточен. Мануел Шоу пък пробва с далечен изстрел Любенов, който улови сигурно. Размяната на удари продължи и Ивайло Найденов бе много близо до гола, но Серджо Падт имаше късмет.

В 56-ата минута Лудогорец пропусна най-чистото си положение. Кирил Десподов бе изведен зад защитата, спря си чудесно, но останал сам срещу Любенов, не успя да го преодолее. Секунди след това „орлите“ направиха чудесна атака, като Каули опита пас към напълно непокрития Кирил Десподов, но защитник на Локо Сф се намеси с отличен шпагат и изби в корнер. Последва и удар на Игор Тиаго, но в аут.

В 71-ата минута „железничарите“ нанесоха своя удар. Илия Димитров изведе чудесно Франса сам срещу Серджо Падт. Вратарят първоначално се намеси, но топката пак се озова в бразилеца, който вкара с глава – 1:0 за тима на Станислав Генчев.

15 минути преди края на мача дебют за Лудогорец записа друг от новите бразилци – Педро Нареси. Той бе изритан много грубо от Антонио Вутов в 87-ата минута, като по този начин юношата на Левски също бе изгонен с директен червен картон. До края гостите опитаха да натиснат, но не създадоха нищо интересно, освен един удар на Текпетей, който бе право в Любенов.

Локомотив (София) - Лудогорец 1:0