Репортаж 19 Юли 2022

Лудогорец с класика срещу Шамрок

Лудогорец направи решителна крачка към третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Разградчани помляха с 3:0 ирландския Шамрок Роувърс. Само в...

Лудогорец направи много сериозна крачка към третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Разградчани победиха убедително с 3:0 ирландския Шамрок Роувърс пред повече от 5000 зрители на стадион "Хювефарма Арена" в Разград. "Орлите" имаха тотално превъзходство през първото полувреме, като трябва да съжаляват, че не вкараха повече попадения.

Само в рамките на 10 минути Пиерос Сотириу отбеляза два гола преди почивката. Първо стори това в 25-ата минута с глава след пас на Каули, а в 35-ата минута кипърецът удвои след добавка при избит удар на Рик Джонатан. Междувременно вратарят на Шамрок виртуозно спаси шут на Каули Оливейра, а шампионите имаха претенции и за неотсъдена дузпа.

Край на спора сложи резервата Игор Тиаго в продължението на срещата. Спас Делев би мощно след страхотен пас на Кирил Десподов с външен фалц, вратарят изби, но бразилският нападател овладя топката и с мощен изстрел не остави шанс на вратаря на гостите.