Репортаж 14 Май 2022

Лудогорец вдигна 11-ата шампионска купа

Лудогорец вдигна 11-ата шампионска купа в шоу мач срещу Черно море, завършил 1:0 след гол на Пиерос Сотириу от дузпа. След двубоя футболисти,...

След двубоя футболисти, треньори, щаб и ръководство получиха златните медали и трофея в сектор "В" сред феновете. Първият вицепрезидент на БФС Йордан Лечков даде купата на капитана Антон Недялков. Отборът занесе трофея и на трибуна "Моци" под мощните скандирания "шампиони, шампиони".

Вечерта завърши с дълго българско хоро и заря, която озари небето над "Хювефарма Арена".

Преди мача стадионът почете Джоди Лукоки, който почина в понеделник. На полувремето отличниците в школата на Лудогорец получиха награди от ръководството на клуба. Обичаният от всички бразилец Вандерсон изигра последния си мач срещу Черно море.

В 88-ата минута целият стадион и двата отбора го аплодираха, а след мача президентът Александър Александров му връчи плакет.

"Обичам ви. Лудогорец остава завинаги в сърцето ми", каза през сълзи Вандерсон.

ПФК Лудогорц благодари на „Хювефарма“ ЕООД, „Биовет“ АД, Виваком, „Параходство български морски флот“ АД и Ефбет, за подкрепата през целия отминал сезон.

Лудогорец - Черно море 1:0