Репортаж 17 Април 2022

Лудогорец е шампион за 11-и пореден път!

Лудогорец е шампион на България за рекорден порден 11-и път. „Орлите“ унищожиха Славия с 4:1, като над всички в този мач беше Бърнард Текпетей,...

Лудогорец е шампион на България за рекорден порден 11-и път. „Орлите“ унищожиха Славия с 4:1, като над всички в този мач беше Бърнард Текпетей, вкарал 2 гола и дал една асистенция. Така разградчани спечелиха най-ранната си титла – още на 17 април, докато през 2018 г. те бя завоювана на 29-ия ден от месеца.

Треньорът на разградчани Анте Шимунджа пусна от първата минута едно от последните две нови попълнения – Дени Групер, който играе като ляв бранител. Изненадващо резерви бяха Каули и Пиерос Сотириу, които бяха заменени съответно от Доминик Янков и Матиас Тисера. Иначе в отсъствието на наказаните Антон Недялков, Кирил Десподов и Игор Пластун, капитанската лента беше на ръката на Георги Терзиев. Златомир Загорчич пък не можеше да разчита на наказания си десен бранител Ертан Томбак, заменен очаквано от Христо Попадийн. Доста изненадващо титуляр за „белите“ беше Дарко Тасевски. Това бе първи мач за него през 2022 г.

В 14-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Доминик Янков центрира от ъглов удар, а Гьоко Зайков си заши комичен автогол, като до него нямаше нито един съперников футболист, но той прати с глава топката в мрежата на Светослав Вуцов. Това бе втори пореден автогол на северномакедонския футболист, след като той си отбеляза такъв и срещу ЦСКА за Купата на България. Интригата в срещата приключи 120 секунди по-късно. Жан Карничник даде великолепен пас към Бърнард Текпетей, който с мощен удар с левия крак не остави шансове на Светослав Вуцов – 2:0.

В 22-ата минута Лудогорец поведе с 3:0. Първи гол за „орлите“ в елита отбеляза Матиас Тисера. Текпетей нахлу отдясно и върна топката назад. Тя стигна до Матиас Тисера, който си я нагласи и без проблеми вкара. В края на полувремето Светослав Вуцов спаси удар на Рик, който бе изведен на чиста ситуация от Текпетей.

В 54-ата минута Лудогорец направи 4:0. Рик Джонатан изведе добре Текпетей отдясно, ганаецът заобиколи Светослав Вуцов и отбеляза за 4:0.

След това домакините намалиха темпото и Славия стигна до почетно попадение. То бе дело на Йон Бакеро, който получи хубав пас от дълбочина от Мартин Петков и преодоля Серджо Пад. Последваха две положения пред вратата на Светослав Вуцов, но той спаси удари на резервите Сотириу и Делев и така резултатът остана непроменен.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 4:1

1:0 Гьоко Зайков - а.г (13‘)
2:0 Бернард Текпетей (16‘)
3:0 Матиас Тиссера (23‘)
4:0 Бернард Текпетей (54‘)
4:1 Йон Бакеро (78‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Георги Терзиев, Алекс Сантана (55 – Каули Оливейра), Клод Гонсалвеш, Матиас Тисера, Дени Групер, Жан Карничник, Оливие Вердон (70 – Тихомир Димитров), Бернард Текпетей, Доминик Янков (82 – Спас Делев), Рик Джонатан (70 – Пиерос Сотириу)

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Гьоко Зайков (61 – Мартин Георгиев), Людовик Соарес, Ерол Дост, Мартин Атанасов (46 – Йон Бакеро), Дарко Тасевски (46 – Кемело Нгуена) , Мартин Сораков (46 – Кристиян Добрев), Мартин Петков, Радослав Кирилов (70 – Никита Николаевич)

Жълти картони: Георги Терзиев (Лудогорец); Мартин Атанасов, Йон Бакеро (Славия)