Репортаж 20 Септември 2020

Лудогорец направи 2:2 с ЦСКА

Лудогорец изпусна ЦСКА в дербито на кръга. Мачът завърши 2:2 . В 11-ата шампионът смълча трибуните. Защитата на домакините се насмете и позволи на...

Лудогорец изпусна ЦСКА в дербито на кръга. Мачът завърши 2:2 .

В 11-ата шампионът смълча трибуните. Защитата на домакините се насмете и позволи на Алекс Сантана да забие топката в мрежата зад сънародника му Бусато. ЦСКА тръгна в атака, но Владо Стоянов и защитата пред него се справиха . В 19-ата Стоянов спаси шут на Йомов, който удари в 23-ата минута и греда.

Второто полувреме започна с пропуск на Каули Оливейра, който можеше да струва скъпо. Домакините ставаха все по-настървени, а в 71-ата минута Кейта изравни. Три минути по-късно Санкаре се разписа за 2:1 при добавка.

„Червените“ се подведоха по емоциите и заложиха на атаката. Гостите се възползваха от това и Марин изравни, след като Бусато изби лошо топката при удар на Сисиньо.

В последната секунда Сантана пропусна да донесе победата, след като негов удар от удобна позиция излезе в аут.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1 Алекс Сантана (11')
1:1 Жул Кейта (72')
2:1 Юнус Санкаре (74')
2:2 Ихинио Марин (83')

ЦСКА: Густаво БУсато, Жеферсон (72 - Стефано Белтраме), Юрген Матей, Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Жул Кейта (82 - Енрике Рафаел), Амос Юга (58 - Тиаго Родригес), Георги Йомов (58 - Греъм Кери), Юнус Санкаре (82 - Томи Юрич), Брадли Мазику, Али Соу

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Сисиньо, Козмин Моци, Драгош Григоре, Абел Анисе, Антон Недялков, Алекс Сантана, Каули Оливейра, Бернард Текпетей (59 - Елвис Ману), Доминик Янков (90 - Светослав Дяков), Клаудио Кешерю (75 - Ихинио Марин)

Жълти картони: Жул Кейта, Греъм Кери, Георги Йомов,  (ЦСКА); Владислав Стоянов, Сисиньо, Алекс Сантана, Елвис Ману, Драгош Григоре (Лудогорец).