Репортаж 10 Ноември 2019

Лудогорец победи Витоша в последната минута

Лудогорец взе много трудна победа над Витоша Бистрица с гол в последната минута на мача. Голът отбеляза Димо Бакалов с глава след центриране на...

Лудогорец продължава победната си серия в efbet Лига, като този път отборът победи като гост Витоша (Бистрица) с 1:0. Успехът обаче дойде чак в 91-ата минута. Наставникът на „орлите“ Станислав Генчев пусна само двама от титулярите, които паднаха тежко в Каталуния – вратарят Пламен Илиев и левият бранител Антон Недялков. Извън състава бяха станалият баща Клаудиу Кешерю, както и българските национали Марселиньо и Вандерсон. След около месец лечение на контузия в игра се завърна Драгош Григоре. От самото начало на мача „орлите“ взеха инициативата, но така и не създадоха чиста възможност в първите 10 минути. Веднъж пък домакините не се възползваха от грешка на Григоре. В 13-ата минута разградчани разиграха добре отдясно, но Битон не уцели вратата. Последваха две неточности в защитата на Лудогорец, но нито Кабов, нито Котев затрудниха Пламен Илиев. В 20-ата минута Козмин Моци стреля с външен фалц от около 30 метра, но Християн Василев изби. При последвалия корнер Абел Анисе би с левия крак, но стражът на Витоша отново изби. В 22-ата минута Драгош Григоре бе заменен от Георги Терзиев. Причината бе, че румънецът бе ударен в главата в началото на мача и на няколко пъти искаше смяна. След половин час игра и Светльо Дяков пробва да отбележи, но безуспешно. В 35-ата минута Кабов проби добре отляво и би, но ударът му бе избит от шпагата на Терзиев. В края на първата част Битон пробва да изненада Християн Василев от фаул, но без успех. Веднага след това Мартин Станкев се озова на добра позиция и стреля мощно. Пламен Илиев обаче бе на мястото си. Лудогорец можеше да поведе в 47-ата минута. Тогава Битон даде много хубав тънък пас за Шверчок. Полякът стреля мощно, разтрисайки лявата греда на Христин Василев. Пет минути след това Шверчок отново би, но пак неточно. В 61-ата минута Чибота чукна с пета за поляка, който се освободи от защитник, но изстрелът му с левия крак бе трагичен. Любопитен момент от мача дойде в 65-ата минута. Тогава Енгибар Енгибаров реши да извади от игра Атанас Кабов, който реагира много бурно. Последаха много нападения на Лудогорец, но всички те не водеха до нищо. И тъкмо когато всички очакваха, че мачът ще завърши 0:0, на сцената излезе резервата Димо Бакалов. „Орлите“ разиграха добре отдясно, Жоржиньо проби и центрира към Димо Бакалов. Сливналията стреля чудесно с глава и не остави шансове на Християн Василев. До края на мача домакините се опитаха да стигнат до реми, като дори вратарят им игра с глава след центриране на Емил Гъргоров от корнер, а удар отправи и Георги Амзин, но Пламен Илиев бе на мястото си.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Димо Бакалов (90' + 3)

ВИТОША: Християн Василев, Евгени Зюмбулев, Георги Купенов, Венцислав Бонев, Ваньо Иванов, Лъчезар Котев, Мартин Станкев (73 - Емил Гъргоров), Атанас Кабов (66 - Запро Динев), Тодор Гочев, Кристиян Кочилов, Георги Амзин

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Козмин Моци, Драгош Григоре (22 - Георги Терзиев), Джордан Икоко, Абел Анисе (64 - Димо Бакалов), Светослав Дяков, Дан Битон, Жоржиньо, Мавис Чибота, Якуб Шверчок

Витоша (Бистрица) - Лудогорец 0:1