Репортаж 2 Ноември 2019

Лудогорец обърна Берое в здрав мач

Лудогорец победи Берое с 3:1 в много здрав и зрелищен мач. Срещата бе белязана от завръщането на Димитър Димитров-Херо в Разград. Въпреки добрата на...

Лудогорец победи Берое с 3:1 в много здрав и зрелищен мач. Срещата бе белязана от завръщането на Димитър Димитров-Херо в Разград. Въпреки добрата на моменти игра на неговия тим, класата си каза думата и „орлите“ записаха осмата си поредна победа в efbet Лига и ще отидат с повишено самочувствие в Каталуния, където в четвъртък гостуват на Еспаньол в решителен мач от Лига Европа. Това бе осма поредна победа за "орлите" в елита.

Наставникът на домакините Станислав Генчев заложи на всичко най-добро. След лечение на контузия титуляр беше Клаудиу Кешерю, а от първата минута започна и Яцек Гуралски, който също имаше здравословни проблеми. Нямаше го единствено Драгош Григоре, който е с травма. Той бе заменен от Козмин Моци.

В самото начало на мача гол на Лудкоки бе отменен заради засада. Берое поведе в 6-ата минута. Тогава Педро Еуженио подаде отличен пас към Ибрахима Конте и за гвинееца не беше никакъв проблем да преодолее Пламен Илиев. Така се сложи край на серията от  мача на „орлите“ без допуснат гол в efbet Лига. Малко след попадението Кешерю бе задържан на границата на наказателното поле, но фаул не последва.

Лудогорец изравни в 21-ата минута. Тогава „орлите“ направиха заучено изпълнение на корнер. Вандерсон чукна към Марселиньо, той подаде за Лукоки. Конгоанецът даде с пета за нахлуващия Вандерсон и той отблизо прокара топката между краката на Душан Перниш – 1:1. Беройци обаче не се предадоха. Секунди след попадението Педро Еуженио отправи много опасен удар, който елиминира Пламен Илиев, но мина на сантиметри от сглобката. В 37-ата минута „орлите“ отново комбинираха отлично в наказателното поле на Берое. Марселиньо даде за Вандерсон, който отблизо би силно, но Перниш се намеси отлично. В края на първата част домакините пропуснаха отлична възможност. Тогава Вандерсон изведе Лукоки и Кешерю сами срещу Перниш. Двамата обаче се забавиха, тъй като се чудеха кой да ритне топката. Александър Цветков обаче се върна и изби.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск за Лудогорец. Александър Василев изпревари Кешерю след центриране на Недялков. Отбитата топка обаче отиде в Лукоки. Той обаче би с левия крак в аут. В 52-ата минута Клаудиу Кешерю показа огромната си класа, правейки 2:1. Стефан Баджи центрира отдясно, а румънецът със страхотен удар с глава обърна посоката на топката и не остави никакви шансове на Перниш. Веднага след това Педро Еуженио можеше да върне попадението. Той би от пряк свободен удар, а топката мина опасно близко до дясната греда на Пламен Илиев. Малко по-късно Димитър Димитров направи двойна смяна и пусна Мартин Камбуров и Вандерсон Виана на местата на Зоран Йосипович и Педро Еуженио. Това обаче не даде нужния резултат.

20 минути преди края на срещата Вандерсон намери с добър пас Лукоки в наказателното поле, но отново Александър Василев действа добре и изби току преди конгоанецът. В 75-ата минута Вандерсон Виана бе блокиран отлично от Недялков. При последвалия корнер Милен Желев качи топката на главата на Ерол Алкан, който направи голям пропуск и не успя да изравни.

В 80-ата минута интригата в срещата приключи. Най-добрият на терена Вандерсон изведе по-невероятен начин Лукоки и Шверчок. Полякът отигра, топката описа странна траектория, и се озова в мрежата на Перниш за трети път. В края на срещата Иван Минчев опита безуспешно със силен шут да изненада Пламен Илиев отдалеч.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 3:1

0:1 Ибрахима Конте (7')
1:1 Вандерсон (21')
2:1 Клаудио Кешерю (52')
3:1 Якуб Шверчок (80')

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Стефан Баджи, Яцек Горалски (82 - Абел Анисе), Джоди Лукоки, Марселиньо (69 - Светослав Дяков), Вандерсон, Клаудио Кешерю (59 - Якуб Шверчок)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Ерол Алкан, Александър Цветков, Рубен Бригидо (84 - Юлиян Ненов), Ибрахима Конте, Александър Василев, Ахмед Тоуба, Зоран Йосипович (64 - Мартин Камбуров), Иван Минчев, Педро Еуженио (65 - Вандерсон Коста)

Жълти картони: Сисиньо, Стефан Баджи (Лудогорец); Ахмед Тоуба, Мартин Камбуров (Берое).