Репортаж 15 Октомври 2011

„Лудогорец” окупира върха в първенството с победа над „Миньор”

С категорична победа с 4:1 срещу „Миньор” и загубата на ЦСКА от „Славия”, „орлите” заслужено заеха върха във временното класиране на „А” група.

„Лудогорец” записа осмата си поредна победа от началото на шампионата. Мачът бе оспорван, а разградчани показаха превъзходството си след драматичен обрат на играта.
Гостите вкараха първия гол във вратата на Урош Голубович. Точното попадение бе на Фарес Брахими в 11-та минута на мача. След получения гол обаче домакините бързо взеха инициативата на терена.
През второто полувреме „Лудогорец” показа истинското си превъзходство. Изравнителният гол дойде в 48-та минута след точен изстрел на Александър Барт. Френският защитник засече топката след центриране от корнер.
Вторият гол за домакините падна в 68-та минута. Шоко се възползва от пролука в защитата на гостите и с външен фалцов удар от далечно разстояние реализира най-красивия гол в срещата.
След асистенция на Шоко падна и третият гол във вратата на гостите. Реализацията на Марселиньо бе в 87-та минута. Финалният удар бе в 90-та минута, дело на влезлия през второто полувреме Тодор Колев, който смени Мирослав Иванов. Колев реализира точно след отсъдена дузпа.
Агресивната игра на гостите беше санкционирана неведнъж от съдиите. С жълти картони бяха наказани вратарят Иван Чворович, Николай Христов и Ивайло Стоянов.След червен картон за второ нарушение в 42-та минута на срещата бе изгонен Костадин Марков.
Жълти картони получиха и играчите на домакините Йордан Минев и Михаил Александров, който смени Иван Стоянов. „Лудогорец” е добър отбор, който впечатлява с играта си”, коментира след края на мача наставникът на „Миньор” Стойчо Стоев.
„След попадение на гостите вследствие на наша груба грешка тотално доминирахме и закономерно спечелихме с 4:1. Видя се, че нашият отбор е с класи по-добър”, заяви старши треньорът на „Лудогорец” Ивайло Петев.