Клуб 9 Юни 2022

Невероятен успех на талантите на Лудогорец! "Орлите" изпуснаха Милан в Италия

Детско-юношеската школа на Лудогорец постигна невероятен успех. Талантите на "орлите" от набор 2009 продължават със своето фантастично представяне на...

Детско-юношеската школа на Лудогорец постигна невероятен успех. Талантите на "орлите" от набор 2009 продължават със своето фантастично представяне на супер турнира в Италия, който е третият най-силен в света. В надпреварата участват още школите на континенталните грандове  Милан, Реал, Интер, Ливърпул, Ювентус, ПСЖ, Рома, Торино, Каляри, Аталанта и Генуа. Във втория си мач за днешния 9 юни „орлетата” завършиха 1:1 с връстниците си от европейския гранд Милан. Разградчани могат да съжаляват, че не спечелиха двубоя, защото при резултат нула на нула  Калоян Георгиев излезе очи в очи с вратаря на съперника, но ударът му срещна напречната греда.

„Орлите” не се впечатлиха от името на противника и го изненадаха с висока преса в първите минути на двубоя. Това доведе до няколко сериозни опасности пред вратата на Милан, които за жалост не доведоха до гол. Италианците откриха в 32-та минута след грешка в отбраната на нашия отбор. Три минути преди края на редовното време Ястиян Георгиев вкара гол шедьовър за крайното 1:1. Той прати истински снаряд от 25 метра, който направи безпомощен стража на „росониерите”. Така двата тима събраха по 7 точки от двубоите в групата и продължават напред в турнира. В осминафинален мач утре българите ще се изправят срещу Генуа или Малмьо.

Много съм доволен от представянето на отбора. Момчетата играха много мъжки, с пълно себераздаване и желязна дисциплина. Не отстъпвахме по нищо на Милан и дори след края на срещата имахме всички основания да съжаляваме, че не спечелихме, коментира старши треньорът Милен Маринов след последния съдийски сигнал.