Клуб 4 Май 2022

Лудогорец U14 отнесе с 4:0 Левски в първия полуфинал

Лудогорец U14 отнесе Левски (София) с 4:0 в първия полуфинален сблъсък за Купата на БФС. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на...

Лудогорец U14 отнесе Левски (София) с 4:0 в първия полуфинален сблъсък за Купата на БФС. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

След двуостро начало Димитър Мрънков бе повален в наказателното поле от вратаря на съперника в 17-та минута. Минута по-късно Боян Иванов изпълни точно отсъдената дузпа за 1:0. В 20-та минута Максим Маринов отбеляза за 2:0. Асистенцията бе на Димитър Мрънков.  Шест минути по-късно направилият силен мач Максим Маринов проби мощно и бе спрян с нарушение в наказателното поле. Боян Иванов отбеляза от бялата точка в 27-та минута и направи преднината на "орлите" класическа. При този резултат завърши първото полувреме.

В 44-та минута Максим Маринов стреля от фал, а топката срещна гредата и се върна в игралното поле. Димитър Мрънков бе най-съобразителен и прати кълбото в мрежата за 4:0.

Няма как да не съм доволен от резултата. Момчетата се представиха добре, изпълниха стриктно тактическите си задачи и си осигуриха сериозна преднина преди втория мач с Левски. Убедителният успех обаче не е гаранция, че ще стигнем до финала. Длъжни сме и в София да играем отговорно и с пределна мотивация, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Росен Маринов.

Реваншъг е на 11 май (сряда), от 11 часа, на "Герена".

U14: Лудогорец - Левски