Клуб 13 Октомври 2012

Минев игра 90 минути за България, Гулдан резерва при победа на Словакия

Защитникът на Лудогорец Йордан Минев записа 90 минути за националния отбор на България при петъчното равенство срещу Дания (1:1).

Защитникът на Лудогорец Йордан Минев записа 90 минути за националния отбор на България при петъчното равенство срещу Дания (1:1). За разлика от предишните квалификации с Италия (2:2) и Армения (1:0) този път бранителят започна като ляв бек, а не на обичайната си позиция вдясно. Рокадата се наложи заради наказанието на неговия брат близнак Веселин за две срещи. На "Васил Левски" Данчо блесна с няколко много добри отигравания и има сериозна заслуга за равния срещу "червения динамит". Точката е изключително ценна, тъй като националите играха близо 60 минути с човек по-малко след червения картон на Иван Бандаловски през първото полувреме. Светослав Дяков и Емил Гъргоров не бяха в групата на "лъвовете". Първият търпи санкция от един мач, а капитанът на Лудогорец е контузен. Иван Стоянов пък остана резерва. Дяков и Гъргоров обаче ще бъдат на разположение на Любослав Пенев за гостуването на Чехия във вторник.

Централният защитник Любомир Гулдан бе в разширения състав, но не влезе в игра при успеха на Словакия с 2:1 над Латвия. След три дни Гулдан и компания ще имат по-трудно изпитание - Гърция.