Клуб 29 Ноември 2011

Аплодисменти за Лудогорец

Истински футболни аплодисменти трябва да получи отбора на Лудогорец след вчерашния мач срещу ЦСКА.

Истински футболни аплодисменти трябва да получи отбора на Лудогорец след вчерашния мач срещу ЦСКА. Свежият полъх в българския футбол показа, че към този момент заслужава най-много титлата. Причините са няколко. Лудогорец играе най-добрия футбол – красив, резултатен и най-важното печеливш. В Разград построиха стройна организация и всеки си върши работата и знае точно какво прави. Няма самоизяждане отвътре, както се случва с така наречените грандове Левски и ЦСКА и особено в „червения“ клуб. Вчерашният мач на „Българска армия“ просто доказа, че Ивайло Петев е изградил наистина стойностен отбор, където не са важни само финансите, които влага Кирил Домусчиев, а и чисто футболните качества.
Лудогорец не заслужаваше да загуби мача си с ЦСКА, въпреки че 5 минути преди края губеше с 0:2. Трябва да признаем, че всеки друг отбор при това развитие на нещата на Българска армия щеше да доиграе мача единствено с мисълта за по-бързия му край и прибиране в съблекалнята.
Лудогорци така и не се примириха и логично изравниха. Със сигурност, ако второто попадение бе паднало 10-15 минути по-рано, те можеха и да вземат мача, защото през второто полувреме тотално надиграха своя противник. Не трябва да забравяме и леката съдийска тесла, която гостите отнесоха в София с незачетен напълно редовен гол на Гъргоров и неотсъдена дузпа. Кирил Домусчиев има пълното право да се ядосва, но пък не трябва да бърза с крайни решения.
Футболният фен в България трябва да признае, че Лудогорец вече е фактор, който не само не трябва да бъде подценяван, а с него трябва да се съобразяват. Пътят към титлата е открит, а програмата през пролетта е повече от удобна.