Клуб 31 Октомври 2011

Лудогорец на върха с победа над Монтана

"Лудогорец" отново е лидер във временното класиране на А група с класическа победа 3:0 над "Монтана".

Ударите във вратата на Христо Иванов заваляха буквално "от съблекалнята". Първото попадение на Марселиньо бе още в 36 секунда на срещата.
В 13-та минута точен във вратата на гостите бе Александър Барт, който засече с глава центриране от Гъргоров. Третото попадение бе отново на Марселиньо - в 29 минута.
През второто полувреме темпото бе високо, а домакините не преставаха да атакуват вратата на противника. До гол обаче не се стигна.
Йордан Минев получи травма в коляното след сблъсък с Янко Сандански. Минев бе заменен, но остана на стадиона да подкрепя съотборниците си от пейката. По-късно стана ясно, че травмата му не е тежка.
Пет минути преди почивката и голмайсторът на Монтана Луис Едуардо бе заменен принудително, като това бе трети пореден мач, който той не успя да завърши.
"Да паднеш от отбор като "Лудогорец" не е срамно. Момчетата на "Монтана" бяха дезорганизирани след първия гол, който падна много рано. Второто полувреме играхме по-равностойно", заяви старши треньорът на "Монтана" Стефан Грозданов."Мачът беше от голямо значение за нас. В първото полувреме играхме на високи обороти. Във второто полувреме отпуснахме газта.
Имахме 3-4 стопроцентови ситуации, но не можахме да ги реализираме", заяви след срещата наставникът на "Лудогорец" Ивайло Петев.