Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2022/23, Втора лига, 6-ти кръг

Лудогорец II спечели с 3:1 срещу Дунав (Русе)

20 Август 2022

След силно първо полувреме Лудогорец II победи с 3:1 Дунав (Русе). Регионалното дерби от VI кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Още в самото начало на срещата Бранимир Костадинов намери добре по десния фланг Петър Караангелов, а острото му центриране принуди бранител да играе с ръка. Главният съдия Михаел Павлов посочи бялата точка. Зад топката застана Велислав Минков и след точното му изпълнение "орлите" поведоха в 4-та минута. В 28-та минута Цветослав Петров изведе добре Хюсеин Кельовлуев и бързакът вкара за 2:0. В 31-та минута Кельовлуев пресече пас на бранител, напредна и сам завърши за 3:0. Дунав върна един гол в 32-та минута чрез Йордан Димитров.

През втората част гостите от Русе доминираха на терена, но бранителите в зелено и Дамян Христов не допуснаха попадение.

Изиграхме най-силното си първо полувреме от началото на сезона. Не съм доволен от второто, ще го анализираме внимателно, за да не се повтаря, коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

ЛУДОГОРЕЦ II  -  ДУНАВ (РУСЕ) 3:1

1:0 Велислав Минков (4 - дузпа)

2:0 Хюсеин Кельовлуев (28)

3:0 Хюсеин Кельовлуев (31)

3:1 Йордан Димитров (32)

Лудогорец II: Дамян Христов, Димитър Господинов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Димитър Илиев, Петър Караангелов, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан)

Дунав: Цветелин Енчев, Стоян Предев, Деян Димов капитан, Георги вълчев, Димитър Тодоров, Кристиян Върбанов, Никола Колев, Станислав Вълчев, Джан Хасан, Йордан Димитров, Мирослав Будинов