efbet Лига, 26-ти кръг
9 Април 2022, 17:30

Берое (Ст. Загора)

0 : 1

59´ БЕРНАРД ТЕКПЕТЕЙ
Стадион "Берое", Стара Загора

Берое

СЕЗОН 2021/22, efbet Лига, 26-ти кръг

Лудогорец победи Берое, 3 точки го делят от 11-ата титла

9 Април 2022

Лудогорец постигна изключително ценна победа с 1:0 като гост над Берое.  Единственият гол в срещата под Аязмото падна в 60-ата минута, когато след красива атака „орлите“ поведоха чрез гол на Бърнард Текпетей. По този начин Лудогорец има възможност да официализира титла №11 в своята истроия нас още следващия кръг, ако тимът победи Славия без значение какво ще стори ЦСКА в дербито с Левски. При победи на двата отбора разликата ще се запази 12 точки с четири оставащи мача, а двата отбора си размениха по една победа в хода на редовния сезон. ЦСКА срази "орлите" с 1:0 в София, но в ответния мач Лудогорец пбоеди с 2:0 и така головата разлика се оказва решаваща за крайното класиране.

Кирил Десподов овладя вляво дълго подаване от Клод Гонсалвеш в четвъртата минута, а капитанът на гостите пласира центриране в наказателното поле за Сотириу. Кипърецът отигра с глава от трудна позиция и прати топката встрани. Осем минути след това пък Кирил Десподов получи подаване отдясно от Текпетей и шутира, но бранител на Берое блокира №11 на Лудогорец. Топката остана в обсега на Десподов, който от малък ъгъл центрира към Сотириу, чийто удар с глава отиде аут.

Четвърт час след старта на мача Серкан Юсеин стреля от средна дистанция, но Каули с десния си крак промени траекторията на топката и тя излезе в ъглов удар. Лудогорец контролираше значително повече топката в първите 25 минути в Стара Загора и опитваше да наложи натиск, докато Берое разчиташе главно на скоростни контраатаки през средата на терена, за да опита да "рани" своя съперник.

В 37-ата пък Каули Оливейра пое топката вдясно по нападението на Лудогорец и проби навътре. Бразилецът отправи силен удар с левия крак, но топката профуча встрани от очертанията на вратата, пазена от Ганев - аут. Пет след подновяването на играта се видя директен изстрел на Кирил Десподов от свободен удар, но топката премина над гредата на Генадий Ганев.

Гостите от Разград разгърнаха много стойностно нападение отляво, след като Каули Оливейра проби и комбинира със Сотириу. Кипърецът беше с гръб и бе пресиран от бранител на Берое и видя вдясно непокрития Текпетей. Нигериецът шутира силно с десния крак и прати топката между краката на Ганев за 1:0. Гостите имаха претенции за нарушение на Гонсалвеш в хода на атаката, но след намесата на ВАР играта продължи.

Малко след попадението пък Шимунджа пусна в игра Рик Джонатан, а теренът напусна Десподов. В 77-ата Омар Камара изведе Алиун Фал зад отбраната на Лудогорец, а Серджио Падт тръгна да пресреща нападателя на Берое. Той прехвърли нидерландеца, но и вратата на "орлите' и топката излезе аут.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Спас Делев с лъжливи движения си освободи място за изстрел и го стори, но Ганев боксира встрани.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Бернард Текпетей (59‘)

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Христо Митев, Сиам Юсеф, Серкан Юсеин, Алиун Фал (87 – Джунейт Али), Георги Динков, Симеон Мечев, Давиде Мариани, Стив Фуртадо, Джонатан Перейра (76 – Даниел Генов), Омар Камара

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Антон Недялков, Сисиньо, Алекс Сантана, Клод Гонсалвеш, Кирил Десподов (65 – Рик Джонатан), Пиерос Сотириу (90 – Матиас Тисера), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бернард Текпетей (83 – Спас Делев), Каули Оливейра (90 – Доминик Янков)

Жълти картони: Клод Гонсалвеш, Каули Оливейра, Бернард Текпетей, Сисиньо (Лудогорец).