Репортаж 21 Април 2018

Лудогорец наказа Ботев с 4:2, Кешерю вкарва гол №200 в кариерата си

Лудогорец продължи победния си марш из родните терени, след като надделя над Ботев с 4:2 в Коматево. Срещата бе изключително атрактивна и в нея...

Лудогорец продължи победния си марш из родните терени, след като надделя над Ботев с 4:2 в Коматево. Срещата бе изключително атрактивна и в нея можеха да паднат и двуцифрен брой попадения. Иначе победата бе 13-а поредна за „орлите“ - изравнен рекорд от края на сезон 2011/12 и началото на 2012/13, както и от кампанията 2015/16. Клаудио Кешерю пък отбеляза своя гол номер 200 в професионалната си с клубни отбори и националния тим на Румъния. В същото време това бе негово 24-то попадение в Първа лига.

Наставникът на шампионите Димитър Димитров направи промени в своя състав. Той бе оставил извън състава Марселиньо, а на пейката останаха Козмин Моци, Сисиньо и Светослав Дяков.

Мачът започна ударно за „жълто-черните“, които поведоха в резултата в 4-ата минута. Неделев центрира от фаул, Георги Терзиев не се намеси добре и топката попадна в Диого Кампос. За бразилеца не бе проблем отблизо да копне топката над хвърлилия се в краката му Хорхе Броун. В 19-ата минута шампионите направиха първата си сносна атака и Мисисждан качи топката на главата на Шверчок, но той би право в ръцете на своя сънародник Кайзер. Вандерсон пък стреля от около 25 метра, но отново без успех. В 23-ата минута „орлите“ изравниха. Кешерю пресече слаб пас на Юлиано, топката се озова в Шверчок, който елегантно я подаде към Вандерсон. За бразилеца не бе проблем отблизо да прати кълбото в мрежата на „жълто-черните“ - 1:1. В 29-ата минута обратът бе факт! Мисиджан се разправи с Филип Филипов и центрира към Клаудиу Кешерю, който много майсторски с глава изпрати топката в горния ляв ъгъл на Кайзер. Набързо разградчани можеха да стигнат и до трето попадение, като след груба грешка на Радослав Терзиев Якуб Шверчок се оказа на добра позиция, но не успя да преодолее Кайзер. В 41-ата минута публиката в Коматево ликуваше. Густаво Афонсо направи отличен пробив отдясно, елиминира Георги Терзиев и подаде към Диого Кампос. Бразилецът продължи с пета към Милко Георгиев, който отблизо не сгреши – 2:2! Кешерю веднага можеше отново да изведе „орлите“ напред, но ударът му с глава не намери целта.

На почивката Димитър Димтров реагира и пусна в игра капитана Светослав Дяков, който замени Яцек Гуралски. Иначе Шверчок имаше възможност да вкара в 49-ата минута, но ударът му с глава не бе точен. След това Мисиджан пробва интересен изстрел, но и той не намери целта. Минута по-късно Неделев обстрелва Броун, като кълбото мина над вратата. В 64-ата минута Якуб Шверчок все пак прати топката в мрежата на Ботев. Попадението му обаче бе отменено заради засада. В 71-ата минута полският нападател се озова на отлична позиция, но се забави прекалено много и в крайна сметка не успя да вкара. Три минути по-късно Лудогорец все пак поведе в резултата. Върджил Мисиджан центрира отлично от корнер, а Игор Пластун бе най-съобразителен и с глава не остави шансове на Даниел Кайзер – 3:2 за шампионите! В 78-ата минута „орлите“ стигнаха до четвърти гол. Лазар Марин се размина с топката, тя попадна в резервата Джоди Лукоки, който проби отдясно и подаде отличен пас към Шверчок, който с левия крак не сбърка. Малко по-късно той можеше да отбележи и още едно попадение, но топката се разходи по голлинията. В 89-ата минута капитанът на Лудогорец Светослав Дяков получи червен картон.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 2:4

1:0 Диого Кампос (4')
1:1 Вандерсон (23')
1:2 Клаудио Кешерю (29')
2:2 Милко Георгиев (41')
2:3 Игор Пластун (72')
2:4 Якуб Шверчок (78')

Ботев (Пловдив): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Милко Георгиев (69 - Кристиан Добрев), Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Алваро Юлиано, Диого Кампос, Густаво Афонсо (77 - Стивън Петков)

Лудогорец: Хорхе Брун, Игор Пластун, Георги Терзиев, Яцек Горалски (46 - Светослав Дяков), Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Вандерсон (75 - Джоди
Лукоки), Върджил Мисиджан, Натанаел, Клаудио Кешерю (79 - Цветомир Панов), Якуб Шверчок

Жълти картони: Радослав Терзиев, Алваро Юлиано (Ботев); Яцек Горалски, Якуб Шверчок, Светослав Дяков (Лудогорец)

Червен картон: Светослав Дяков (Лудогорец)