Репортаж 19 Април 2018

Лудогорец II се справи с Ботев (Гълъбово) с 2:1

Лудогорец II постигна втора поредна победа, като надделя с 2:1 над Ботев (Гълъбово). Мачът от XXV кръг на първенството във Втора професионална лига...

Лудогорец II постигна втора поредна победа, като надделя с 2:1 над Ботев (Гълъбово). Мачът от XXV кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадиона в комплекса "Гнездо на орли".

Първото полувреме не предложи много интересни моменти. Гостите се бяха прибрали в своята половина и рядко минаваха центъра. За Лудогорец първият шанс да обстрелва вратата на съперника се откри пред Денислав Александров, ударът му обаче не бе много силен и не затрудни вратаря Михайлов. Отново Александров стреля много опасно от фал в 32-ата минута, но топката разтресе горната греда. Закономерно двата тима се отнеглиха за почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с напрежение пред вратата на гостите. В 50-ата минута отново Александров опита шут, но той не попадна в целта. След корнер в същата минута обаче капитанът Венцислав Керчев стигна първи до центрираната топка и с глава я засече в мрежата за 1:0. В 73-ата минута Доминик Янков дриблира между няколко футболисти на гостите, за да завърши соловата си акция с точен удар за 2:0.  Радостта на младия талант бе помрачена малко по-късно от грубо влизане на Димитър Трайков от Ботев.  При него Янков получи травма и се наложи да напусне принудително терена. При една от редките си акции гостите успяха да върнат едно попадение чрез Георги Кирилов в 79-ата минута.

Доволни сме от победата и трите точки. Със сигурност обаче можем да играем по-бързо и по-креативно, отколкото днес. Обяснявам си липсата на тонус със сгъстената програма, коментира след края на двубоя помощник-треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО)  2:1

1:0 Венцислав Керчев (50')
2:0 Доминик Янков (64')
2:1 Георги Кирилов (21')

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Денислав Александров, Преслав Петров, Георги Терзиев ( 46 - Лъчезар Ковачев), Рафаел Форстър, Олег Димитров, Кристиян Китов, Венцислав Керчев (капитан), Ивайло Климентов (66 - Ерол Дост), Доминик Янков (79-Андриан Димитров), Светослав Ковачев.

Ботев (Гълъбово): Михаил Михайлов, Аспарух Смилков, Димитър Трайков (78 - Милен Митев), Емил Иванов, Емилиян Зотев, Ивайло Ангелов (31 - Николай Янков), Димитър Видев, Исус Ангелов (капитан), Рангел Абушев (53 - Георги Кирилов), Светослав Читаков, Цветелин Радев.

Лудогорец II - Ботев (Гълъбово) 2:1