Академия 19 Април 2018

Лудогорец U19 с реми 2:2 срещу Черно море във Варна

Лудогорец U19 направи равен мач 2:2 с Черно море във Варна, в отложен мач от XVII кръг в първенството на Елитната юношеска група до 19 години....

Домакините откриха резултата в 18-ата минута чрез Петър Вуцов. Момчетата на Юри Васев изравниха в 35-ата минута с хубав гол от фал на Димитър Митков.

През втората част "орлите" стигнаха до пълен обрат в 65-ата минута. Триходова комбинация между Мартин Милков, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов бе завършена от Димитър Илиев, който от упор не остави шансове на вратаря на "моряците". Пет минути преди края на редовното време, след центриране от фал и меле в наказателното поле на разградчани, Черно море успя да изравни чрез Виктор Попов.

Стана много здрав мач между първи и третия във временното класиране, бих казал истинско дерби. Има за какво да съжаляваме, защото бяхме по-добрият отбор на терена и изпуснахме доста добри положения за гол, но това е футболът. Все пак не можем да бъдем недоволни от спечелената една точка, защото за нас тя е един вид бонус, който увеличи преднината ни на върха на 6 точки", коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Черно море (Варна) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Тихомир Димитров, Георги Вълчев, Димитър Илиев, Станислав Вълчев, Стефан Методиев, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков, Мартин Минков (Георги Стоянов, Илкер Будинов, Мартин Минчев).