Репортаж 7 Април 2018

Лудогорец II посече победната серия на лидера Царско село

Лудогорец II посече серията от 7 поредни победи на лидера във Втора професионална лига Царско село и го повали с 3:2 в Разград. Момчетата на Ради...

Лудогорец II посече серията от 7 поредни победи на лидера във Втора професионална лига Царско село и го повали с 3:2 в Разград. Момчетата на Ради Здравков изиграха на високо ниво мача от XXIII кръг на първенството. В състава личаха имената на четирима футболисти от първия отбор - Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Цветотомир Панов и Лукас Саша.

През първото полувреме "орлите" играха по-предпазливо. Гостите се възползваха от това и успяха да открият резултата в 14-ата минута чрез Божидар Кацаров. Само 2 минути по-късно Светослав Ковачев пропусна добра възможност да изравни. В 25-ата минута Павел Петков от Царско село удари греда, а в 39-ата Васил Симеонов се намеси добре и спаси точен удар на Кацаров. Лудогорец II оттговори с опасни шутове на Цветомир Панов и Доминик Янков в 41-ата и 42-ата минута.

През втората част  "орлите" се развихриха и само за 2 минути направиха пълен обрат. Едва 2 минути след подновяването на играта Венцислав Керчев проби от ляво и намери Лукас Саша, който засече топката в мрежата. В 48-ата минута разградчани пресираха добре в центъра, отнеха топката и контраатакуваха. Доминик Янков изведе Денислав Александров сам срещу Димитров и той отбеляза за 2:1. В 66-ата минута Георги Хашев си вкара автогол при опит да върне топката на своя вратар Филип Димитров и "орлите" поведоха с 3:1. В 75-ата минута, след корнер гостите върнаха един гол чрез Светослав Диков, но за повече нямаха футболни аргументи. През второто полувреме възпитаниците на Ради Здравков осъществиха няколко бързи и остри контраатаки, които като по чудо не доведоха до още голове. Попадение на Светослав Ковачев бе отменено, защото страничният рефер прецени, че е получил топката в положение на засада. Пропуски направиха Лукас Саша, Денислав Александров и Ковачев.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЦАРСКО СЕЛО  3:2

0:1 Божидар Кацаров (14')
1:1 Лукас Саша (47')
2:1 Денислав Александров (48')
3:1 Георги Хашев (66') - автогол
3:2 Светослав Диков (75')

Лудогорец II: Васил Симеонов, Цветомир Панов, Доминик Янков (57 - Ерол Дост), Денислав Александров (77 - Преслав Петров), Ивайло Климентов, Лукас Саша, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Олег Димитров, Светослав Ковачев (85 - Андриан Димитров), Венцислав Керчев (капитан).

Царско село: Филип Димитров, Марио Петков, Тейнур Марем, Георги Хашев, Димитър Руйчев, Антонио Георгиев (72 Георги Нетов), Реян Даскалов (капитан), Китан Василев (62 - Георги Минчев), Павел Петков (81 - Георги Коруджиев), Божидар Кацаров, Светослав Диков.