Репортаж 2 Декември 2017

Лудогорец II завърши полусезона с победа над Нефтохимик (Бургас)

Лудогорец II победи Нефтохимик (Бургас) с 2:0 в мач от XVII кръг на Втора професионална лига. Точни за "орлите" бяха Томас Цвятков през...

Лудогорец II победи гостуващия тим на Нефтохимик (Бургас) с 2:0, в мач от последния XVII кръг на есенния полусезон във Втора професионална лига. Така момчетата на Радослав Здравков се оттеглиха за паузата в първенството с нови 3 точки в своя актив.

Въпреки че „орлите” бяха много активни през целия мач, успехът не дойде лесно.  Първото полувреме започна с добри ситуации пред Александров и Климентов, съответно в 4-ата и 8-ата минута, но до попадение не се стигна. В 11-ата минута игралият на върха на атаката Томас Цвятков не успя да порази целта с глава, но само две минути по-късно се реваншира, след като се пребори за една топка в наказателното поле и я прати в мрежата за 1:0. В 24-ата минута Нефтохимик бе близо до изравняване, но на Дончев не му достигнаха буквално няколко милиметра да засече топката с глава. До края на полувремето вратата на гостите обстрелваха Денислав Александров в 24-ата, 35-ата и 45-ата минута, както и Светослав Ковачев в 37-ата.  Нов гол до края на полувремето обаче не падна и двата тима се оттеглиха за почивка при резултат 1:0.

Второто полувреме започна с по-агресивни действия на гостите, които създадоха две опасности пред вратата на Наумов, съответно в 48-ата и 53-ата минута, чрез влезлите като смени Филипов и Янев. Разградчани отговориха с удар на Кристиян Китов в 63-ата минута. Две минути по-късно Светослав Ковачев намери Климентов, чийто силен удар прелетя високо над вратата. В 72-ата минута Климентов върна жеста на съотборника си, но Ковачев удари гредата. Така се стигна до 79-ата минута, когато след центриране в наказателното поле Преслав Петров стигна първи до топката и отбеляза за 2:0. До края на срещата добри положения за гол изпуснаха Жеков и Личев от състава на гостите и след последния съдийски сигнал възпитаниците на Ради Здравков се поздравиха с победа.

ЛУДОГОРЕЦ II - НЕФТОХИМИК (БУРГАС) 2:0

1:0 Томас Цвятков (13')
2:0 Преслав Петров (79')

Лудогорец II:  Даниел Наумов, Преслав Петров, Венцислав Керчев (капитан), Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Кристиян Китов, Ерол Дост (57 – Цветослав Петров), Ивайло Климентов, Денислав Александров (83 - Доминик Янков),  Томас Цвятков, Светослав Ковачев (73 – Мартин Милков).

Нефтохимик (Бургас): Атанас Гичев, Георги Йорданов (46 – Виктор Янев), Георги Жеков, Димитър Дончев 46 – (Ерик Кадиев), Живко Илиев, Кирил Личев, Стоян Калев, Цветан Чахов, Цветан Филипов (капитан), Йолиян Милков (72 – Халибрям Кърмаджъ), Живко Комелов.

Лудогорец II - Нефтохимик 2:0