Репортаж 30 Ноември 2017

Лудогорец с шокираща загуба от Верея

Шампионът Лудогорец загуби шокиращо от Верея с 1:2. “Орлите“ играха слабо, особено в защита, и бяха победени от мотивирания тим от Стара Загора....

Димитър Димитров - Херо Херо отново не можеше да разчита на Марселиньо, който е с контузия. Той бе заменен в стартовия състав от Густаво Кампаняро. Отсъстваше и наказаният Върджил Мисиджан. Всички останали бяха обичайните титуляри.

Шампионите можеха да поведат още във 2-ата минута. Тогава Джоди Лукоки проби отдясно и центрира към Кешерю, който обаче уцели гредата, но от външната страна. Шест минути по-късно „орлите“ разиграха добре и Вандерсон шутира, но над вратата. В 10-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Фенуш се озова сам срещу Броун, но стреля слабо и аржентинският вратар спаси. Верея поведе в 12-ата минута. Тогава Здравко Илиев проби отдясно и намери Исмаил Иса. Той изпревари Игор Пластун и прати топката в мрежата – 1:0. Още в следващата атака Лудогорец можеше да изравни. След центриране от фаул Пластун се оказа най-съобразителен и би с глава, но топката срещна напречната греда.

Логичното се случи в 25-ата минута, когато отборът на Димитър Димитров изравни. Вандерсон центрира от корнер, защитата на Верея изби, но право на крака на Козмин Моци, който от въздуха отбеляза истински шедьовър – 1:1. Малко по-късно Бен Джемиа направи голяма грешка, подарявайки топката на Лукоки. Той веднага намери Вандерсон. Бразилецът се засуети и би слабо извън вратата. В 39-ата минута след поредното центриране от фаул, Пластун свали за Анисе. Той би, Мунин игра с ръка, топката стигна до Кешерю, който отблизо по чудо не уцели вратата.

Второто полувреме започна с разменени удари. Първо Вандерсон стреля, но Пламен Колев спаси. След това пък Петър Витанов шутира над вратата. В 59-ата минута не бе отсъдена дузпа за Лудогорец. Кешерю финтира елегантно Мунин, който го събори в наказателното поле. Реферът Неделчо Гаджалов обаче не посочи бялата точка. Пет минути след това Вандерсон сътвори марков пробив, направи двойно с Кешерю и би, но над вратата. В 70-ата минута Пластун отново се извиси в наказателното поле на Верея и стреля с глава. Вратарят Пламен Колев обаче изби отлично.

180 секунди след това резервата Валери Домовчийско можеше да донесе трите точки на Верея. Пред него се откри отлична възможност да вкара с удобния си ляв крак, но не уцели вратата от непосредствена близост. След това пък Вандерсон центрира от корнер, Анисе отклони към Пластун, но и той не уцели вратата.

В 84-ата минута Верея стигна до втори гол. Включилият се в атака Бен Джемиа шутира от малък ъгъл, Броун изби, но право на крака на Салим Керкар, който с левия крак прати трите точки в актива на своя тим. До края на мача Кешерю от фаул и Пластун след центриране от корнер, можеха да изравнят, но Пламен Колев ги отчая с отлични спасявания.

ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Исмаил Иса (12')
1:1 Козмин Моци (24')
2:1 Селим Керкар (83')

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Петър Витанов (88 - Атанас Панов), Илия Мунин, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Селим Керкар, Венцислав Бенгюзов, Елиаш Да Силва (64 - Милен Танев), Меди Фенуш, Исмаил Иса (70 - Валери Домовчийски).

Лудогорец: Хорхе Брун, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Абел Анисе, Яцек Горалски (63 - Яцек Горалски), Вандерсон, Густаво Кампаняро (84 - Лукас Саша), Джоди Лукоки (74 - Жоао Пауло), Клаудиу Кешерю.

Жълти картони: Елиаш Да Силва, Пламен Колев, Петър Витанов (Верея); Козмин Моци, Светослав Дяков (Лудогорец).

Верея - Лудогорец 2:1