Академия 28 Ноември 2017

Лудогорец U14 на полуфинал след нова победа над Етър

Лудогорец U14 се класира за полуфиналите на Купата на БФС след убедителна победа в Разград над връстниците си от Етър (Велико Търново) с 4:1 във...

Лудогорец U14 се класира за полуфиналите на Купата на БФС след убедителна победа в Разград над връстниците си от Етър (Велико Търново) с 4:1 във втория мач от четвъртфиналната фаза на турнира. Момчетата на Росен Маринов спечелиха първата среща с 4:0 и отстраниха съперника с общ резултат 8:1.

"Орлетата" поведоха с 1:0 в 12-ата минута, с попадение на Метин Ферди. В 34-ата минута Никола Илиев реализира за 2:0 и двата тима се оттеглиха за почивка при този резултат.

Гостите започнаха амбициозно втората част, като при контратака върнаха едно попадение в 40-ата минута. Голът мотивира максимално разградчани, те отговориха светкавично и само за четири минути, в 41 и 45-ата, вкараха още два гола. Техни автори станаха съответно Димитър Иванов и Иван Аспарухов.

"Орлетата" ще научат напролет своя съперник за полуфиналите на турнира. До тази фаза при 14 годишните се класираха още отборите на Левски, ЦСКА-София и Ботев (Пловдив).

Срещу Етър (Велико Търново) Лудогорец U14 игра в състав: Генади Петров, Димитър Найденов, Александър Занков, Любослав Маринов, Месин Салим, Росен Земеделски, Димитър Иванов (капитан), Никола Илиев, Иван Аспарухов, Метин Ферди, Кристиян Йотов (Янислав Дюлгеров, Антон Михайлов, Марио Маринков, Фикрет Фикрет).