Репортаж 24 Ноември 2017

Малшансът съсипа Лудогорец срещу Истанбул Башакшехир

Уникален малшанс пред гола съсипа Лудогорец в мача срещу Истанбул Башакшехир. Шампионите загубиха с 1:2 от лидера в турското първенство, но запазват...

Уникален малшанс пред гола съсипа Лудогорец в мача срещу Истанбул Башакшехир. Шампионите загубиха с 1:2 от лидера в турското първенство, но запазват шансове за класиране в следващата фаза. "Орлите" се нуждаят от точка при гостуването на Хофенхайм на 7 декември. Германците са аут от играта след загуба с 1:3 от Брага.

През първото полувреме гостите допуснаха два гола за осем минути. Висча откри резултата в 20-ата минута, а Фрай удвои в 28-ата. Лудогорец така и не успя да намери себе си до почивката, въпреки че в последните минути пренесе играта пред наказателното поле на Истанбул Башакшехир.

На почивката треньорът Димитър Димитров пусна в игра Клаудиу Кешерю, което усили нападателната мощ на Лудогорец. "Орлите" натиснаха съперника още с първия съдийски сигнал за втората част и можеха да върнат едно попадение в 47-ата минута, но Вандерсон направи фрапантен пропуск. Бразилецът изведе Кешерю отляво, който му върна отлично, но той не улучи от два метра празната врата. Все пак в 65-ата минута натискът на Лудогорец бе материализиран чрез гол чрез Марселиньо, който надскочи Кайсара след центриране на Мисиджан отдясно и с глава простреля Гюнок. Последваха 10 минути на тотално надмощие на българския шампион, който обаче се скъса да пропуска. В 67-ата минута Пластун шутира от границата на наказателното поле, но в ръцете на вратаря. Само 180 секунди по-късно Лудогорец пропиля нов отличен шанс. Анисе подаде великолепно към Вандерсон, който финтира бранител и можеше да подаде към непокрития Кешерю, но предпочете да стреля от малък и изпрати топката в аут. В 71-ата минута разградчани направиха пореден пропуск. Горалски шутира неточно, но ударът се превърна в пас към непокрития в наказателното поле Анисе. Мадагаскарецът шутира без забавяне от десетина метра, но над напречната греда. В 73-ата минута Пластун изстреля истинска бомба от границата на наказателното поле, но Гюнок някак успя да избие в корнер. Буквално секунди по-късно Кешерю като по чудо не изравни след шут от 3-4 метра, но стражът на Истанбул изби с крак.

Гол във вратата на турците така и не падна, а в последните минути Ренан на два пъти се прояви и спаси чисти положения, с което резултатът остана 1:2.
Така Лудогорец ще има трудна задача в Германия. Хофенхайм е аут борбата за първите две места, но едва ли ще отпише мача. Класиралият се на 1/16 финал Брага гостува в Истанбул, където домакините ще бъдат далеч по-мотивирани за победата.

ЛУДОГОРЕЦ - ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР 1:2

0:1 Един Висча (20')
0:2 Керим Фрай (28')
1:2 Марселиньо (65')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Абел Анисе, Яцек Горалски (82 - Густаво Кампаняро), Джоди Лукоки (46 - Клаудиу Кешерю), Марселиньо, Вандерсон, Върджил Мисиджан

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР: Мерт Гюнок, Жуниор Кайсара, Жозеф Атама, Александру Епуреану, Алпарслан Ерден, Гьокхан Инлер, Ирфан Кахвечъ, Един Висча (92 - Мануел Да Коста), Стефано Наполеони (67 - Мосоро), Керим Фрай, Мевлют Ердинч (87 - Елджеро Елиа)

Жълти картони: Абел Анисе, Козмин Моци, Марселиньо (Лудогорец); Мерт Гюнок (Истанбул Башакшехир).

Лудогорец - Истанбул Башакшехир 1:2