Академия 5 Ноември 2017

Лудогорец U17 разгроми Славия с 5:2

Лудогорец U17 разгроми в Разград Славия с 5:2 в мач от 13 кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Въпреки че мачът не започна...

Лудогорец U17 разгроми в Разград Славия с 5:2 в мач от 13 кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Въпреки че мачът не започна добре за тях, момчетата на Петър Пенчев демонстрираха воля, характер и умения, за да спечелят с убедителен резултат.

„Орлетата” получиха хладен душ още в 1-ата минута на двубоя. Първата атака на „белите” от София бе спряна с фал, близо до границата на наказателното поле. Прекият свободен удар бе изпълнен добре от играч на гостите и те поведоха с 0:1. Попадението не обезкуражи „орлите” и те започнаха да редят атака след атака към вратата на Славия. На свой ред гостите не се „окопаха” пред и в наказателното си поле, а играха открито и търсеха всяка възможност за организиране на добри атаки. Все пак разградчани стигнаха до гола в последната 40-ата минута на първата част. Точен след центриране от корнер бе Алекс Луканов.

Втората част започна вихрено, като първата. Попадението падна в 45-ата минута. Отбеляза го Велислав Минков и с него „орлите” осъществиха пълен обрат в срещата. Само 6 минути по-късно обаче Славия се върна в мача, като неин футболист засече с глава добро центриране от корнер и изравни за 2:2. Отново след ъглов удар падна петото попадение в двубоя. Точен с крак на метър-два от гол линията бе Петър Караангалевов. Този гол  обезсърчи момчетата в бели екипи, а и те видимо поизчерпиха физическите си сили. До последния съдийски сигнал разградчани успяха да реализират още два гола. Техни автори в 65-ата и 70-ата минута станаха Владислав Найденов и Пламен Стоянов.

Срещу Славия (София) Лудогорец U17 игра в състав: Владислав Русанов,  Хасан Хасанов, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Кирил Янакиев, Мартин Русков, Велислав Минков, Петър Георгиев, Петър Караангелов, Владислав Найденов, Георги Бабалиев (Никола Ганчев, Пламен Стоянов, Антониян Харалампев, Николай Георгиев, Преслав Петков).