Репортаж 2 Ноември 2017

Лудогорец изпусна Брага пред 8000 зрители

Лудогорец изпусна победата срещу Брага пред 8000 зрители на "Лудогорец Арена" в Разград. Мачът завърши 1:1 след голове на Марселиньо за...

Лудогорец изпусна победата срещу Брага  пред 8000 зрители на "Лудогорец Арена" в Разград. Мачът завърши 1:1 след голове на Марселиньо за "орлите" в 68-ата минута и Франсерджо за португалците в 83-ата. Равенството остави Лудогорец лидер в група С с 8 точки, втори е Брага със 7, а Хофенхайм има 4.

Първото полувреме бе отлично за Лудогорец, като липсваше само голът във вратата на гостите от Брага. Както и беше предупредил, Димитър Димитров отново изненада със схемата на игра, като този път тя бе 4-3-3. В предни позиции Херо се бе лишил от класически централен нападател за сметка на гъвкаво и бързо трио в лицето на Мисиджан, Лукоки и Вандерсон. Направи впечатление, че капитанът Светльо Дяков във втори пореден мач в евротурнирите не започна в стартовите 11.

"Орлите" можеха да открият резултата още в 4-ата минута, когато Мисиджан се пребори с централните бранители на португалците, след което се озова очи в очи с вратаря на гостите Матеус, но се засуети при шута и той бе блокиран.

След това положение Лудогорец продължи да доминира, организира няколко опасни атаки, но в тях липсваше добрия завършващ удар. Точно тук се усети липсата на типичен нападател, който да завършва атаките с един удар. Но като цяло играта на шампионите вървеше отлично, като играчите на Брага бяха лимитирани в предни позиции и за първите 45 минути те не успяха да нанесат нито един удар не само в очертанията на вратата, пазена от Хорхе Броун, но и въобще към нея. Лудогорец пък отправи цели 9 удари по посока на вратата на Матеус. В 24-ата минута Лукоки успя да вкара гол с шут под гредата, но попадението бе отменено поради много тънка засада. Това обаче не отчая разградчани, които продължиха да натискат своя съперник. В 39-ата минута Мисиджан преодоля добре противник и стреля опасно по земя, но Матеус отново спаси. Секунди след това последва сериозно меле в наказателното поле на гостите, топката се озова в Моци, който стреля силно от аутлинията вместо да потърси по-мек пас и топката прехвърли всички футболисти в наказателното полето.

Второто полувреме обаче стартира коренно различно. Брага имаше превъзходство и само в рамките на няколко минути създаде две опасни положения пред Броун. Първо Шадаш проби през центъра и бе спрян с нарушение от Моци току пред границата на пеналта. Ударът на Данило от фаул мина на милиметри от страничната греда на вратата на Лудогорец. Малко по-късно Шадаш пак намери пролука в отбраната на "орлите" и навлезе отляво, но ударът му бе спасен от Броун. В 68-ата минута дойде и най-сладкият миг за Лудогорец. При един корнер Вандерсон, бе забравен от защитниците на Брага и стреля с глава. Матеус изби удара му, но притичалият Марселиньо я довкара под гредата и хвърли в делириум феновете в Разград. Това бе 9-и гола на бразилеца в български паспорт в евротурнирите в неговия 50 мач на Стария континент. В 83-ата минута обаче "орлите" бяха попарени. Франсерджо бе оставен абсолютно непокрит в пеналта и с глава простреля Броун. Така ситуацията в групата остава отворена за Лудогорец, Брага и Хофенхайм, а успех на "орлите" срещу Истанбул Бешакшахир, който направи 1:1 с Хофенхайм, ще ги класира напред в турнира.

ЛУДОГОРЕЦ - БРАГА 1:1

1:0 Марселиньо (68')
1:1 Франсержо (83')

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 12. Анисе, 30. Моци, 32. Пластун, 44. Горалски, 84. Марселиньо (73 - Дяков), 88. Вандерсон (85 - Терзиев), 92. Лукоки, 93. Мисиджан

БРАГА: 1. Матеус, 4. Джеферсон, 10. Шадаш (58 - Орта), 11. Данило (78 - Хасан), 20. Паулиньо, 24. Ферейра, 34. Силва, 35. Вукчевич, 47. Есгайо, 87. Гойано, 99. Соуса (66 - Франсержо)

Лудогорец - Брага 1:1