Академия 22 Октомври 2017

Лудогорец U19 с равен срещу Берое в Стара Загора

Лудогорец U19 записа равенство 1:1 в двубоя си с Берое в Стара Загора от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Въпреки че...

Въпреки че не победиха, момчетата на Юри Васев изиграха добър мач. Те владееха повече топката, атакуваха по-често и създадоха сериозни проблеми на отбраната на домакините, като за жалост направиха и сериозни пропуски.

Първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол и се оттеглиха за почивка при нулево равенство. През второто „орлите” притиснаха съперника в търсене на попадение и добър резултат. В 61-ата минута обаче защитата подцени едно центриране от фал на далечна греда, след което Берое успя да отбележи гол и да поведе с 1:0. Последвалият щурм на разградчани доведе до изравнително попадение в 75-ата минута, когато с точен удар извън границите на наказателното поле Димитър Митков прати топката в мрежата.

„Мога да кажа, че момчетата играха много силно и превъзхождаха съперника през цялото време на двубоя. За съжаление не успяхме да реализираме положенията, които създадохме, а те не бяха никак малко. Може би не бяхме достатъчно свежи, защото тази седмица имахме тежко пътуване до Сараево за мача от Младежка Шампионска лига, а и Стара Загора не е близо. Въпреки равенството не мога да не съм доволен от отбора. Ако винаги играем така, не се съмнявам, че накрая ще бъдем шампиони”, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов,  Венцислав Славов, Димитър Илиев, Мартин Минчев, Георги Вълчев, Стефан Методиев, Цветослав Петров, Тони Иванов, Георги Стоянов, Андриан Димитров, Мартин Милков (Иван Йорданов, Димитър Митков, Хюсеин Хюсеинов, Станислав Вълчев).