Академия 18 Октомври 2017

Лудогорец U19 загуби от Железничар (Сараево) с 3:2

Лудогорец U19 загуби мача реванш в Сараево с местния Железничар с 3:2 и отпадна от тазгодишното издание на Младежката шампионска лига с общ резултат...

Лудогорец U19 загуби мача реванш в Сараево с местния Железничар с 3:2 и отпадна от тазгодишното издание на Младежката шампионска лига с общ резултат 4:3, след равенството в Разград 1:1.

Юношите на Лудогорец до 19 години изиграха  добър и мъжки мач, но спортното щастие не бе на тяхна страна. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, чрез Дацич в 3-ата и Мужагич в 56-а, а „орлите” бързо изравняваха, като головете реализираха Ивайло Климентов в 7-ата и Мартин Милков в 70-ата минута.

Когато срещата отиваше към успешен край за българите, които продължаваха напред при 2:2, в третата минута на добавеното време Хайдаревич успя да отбележи трети гол за своя отбор и да го класира напред в турнира.

„Гордея се с момчетата. Изиграха много силен мач, бяха по-класният  отбор на терена, но загубихме нещастно в последните секунди. Това е футболът, не винаги по-добрият печели. За жалост публиката бе много враждебна към нас през целия двубой, а накрая ни замеряха с бутилки. Дори фенове нахлуха на терена да търсят саморазправа. Това няма нищо общо с феърплея”, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Железничар  (Сараево) – Лудогорец  3:2

1:0 Дацич  (3')
1:1 Климентов (7')
2:1 Мужагич (56')
2:2 Милков (70')
3:2 Хайдаревич (90' +3)

Железничар: Филип Дужмович, Алдин Шехич,  , Амар Бежиревич (31 - Мужарич), Амир Велич, Дженан Османович (86 – Нуханович), Елдар Шехич, Семир Дацич (83 - Хасанович), Айдън Мужагич, Кемал Мужарич, Денис Жерич, Харис Хайдаревич.

Лудогорец: Даниел Наумов, Венцислав Славов, Димитър Илиев, Тони Иванов (66 - Мартин Милков ), Доминик Янков (64 – Цветослав Петров), Лъчезар Ковачев, Мартин Минчев, Андриан Димитров, Ивайло Климентов (81 – Георги Вълчев), Ерол Дост, Светослав Ковачев.