Академия 30 Септември 2017

Лудогорец U19 с нулево равенство срещу Ботев (Пловдив)

Лудогорец U19 завърши 0:0 с Ботев (Пловдив) на стадион „Гнездо на орли” в Разград в мач от VIII кръг в първенството на Елитната юношеска група до 19...

Лудогорец U19 завърши 0:0 с Ботев (Пловдив) на стадион „Гнездо на орли” в Разград в мач от VIII кръг в първенството на Елитната юношеска група до 19 години.  След тежката програма напоследък момчетата на Юри Васев не показаха истинските си възможности и трябваше да се задоволят  само с една точка от двубоя с един от най-силните отбори в тази възраст.

Двата тима направиха здрав и в много моменти равностоен мач, без много голови ситуации. „Орлите” имаха териториално превъзходство и играеха повече с топката, а техните гости дебнеха за бързи контраатаки.

В 7-ата минута Иван Йорданов опита удар малко зад границите на наказателното поле, но топката прелетя над вратата. В 25-ата минута от подобна дистанция стреля и Цветослав Петров, чийто шут премина в страни от целта. Ботев отговори с опасно изпълнение на фал 2 минути по-късно, но Дамянов внимаваше и спаси. В 34-ата и 37-ата минута съответно Цветослав Петров и Мартин Минков имаха шанс да отбележат, като ударът на първия бе прекалено слаб, а на втория, от въздуха, премина в страни от далечната греда. Най-чистата ситуация за гол се откри пред разградчани в 45-ата минута. Тогава Димитър Митков бе изведен очи в очи с вратаря на канарчетата, но от упор стреля в тялото му.

Второто полувреме започна с две напрегнати ситуации пред Дамян Дамянов, като ударите на Кристиян Добрев и Стайков не попаднаха в очертанията на вратата. „Орлите” стигнаха до голово положение в 89-ата минута, когато след добра комбинация Петров бе изведен сам срещу вратаря, търкулна топката край него, но тя премина в страни от вратата.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Мартин Минчев, Георги Вълчев, Николай Томов, Иван Йорданов, Стефан Методиев, Мартин Милков, Георги Стоянов, Цветослав Петров, Димитър Митков (Станислав Вълчев,  Хюсеин Хюсеинов, Илкер Будинов).