Репортаж 29 Септември 2017

Голям Лудогорец обърна 2:1 сензацията в Бундеслигата

Голям Лудогорец победи с 2:1 вторият в Бундеслигата Хофенхайм. Пред пълните трибуни на стадиона в Разград шампионите не оставиха шансове на един от...

Голям Лудогорец победи с 2:1 вторият в Бундеслигата Хофенхайм. Пред пълните трибуни на стадиона в Разград шампионите не оставиха шансове на един от най-силните германски отбори в последните години. Срещата бе историческа, тъй като за пръв път „орлите“ домакинстваха в групова фаза на евротурнирите на своя „Лудогорец Арена“.

Гостите от Германия поведоха още във 2-ата минута. Тогава Козмин Моци сбърка с паса към Натанаел, Кадержабек отне топката, направи двойно с Ут, след което отблизо прати топката в мрежата на Броун. Играчите на Димитър Димитров веднага тръгнаха напред след попаднието, а при едно центриране на Лукоки в 8-ата минута играч на гостите игра с ръка в наказателното поле, но полския съдия не даде дузпа. В 15-ата минута като по чудо германците не вкараха втори гол. Моци не бе точен и голмайсторът Ут се озова на отлична позиция. Игор Пластун обаче направи прецизен шпагат и изби. В 19-ата минута Натанаел опита удар, топката се озова в Анисе, който с левия крак направи огромен пропуск. След минути на надлъгване и без чисти положения се стигна до 42-ата минута. Тогава Натанаел изстреля истински снаряд по посока вратата на Хофенхайм, но ударът му бе избит от Бауман.

Втората част започна отлично за българския шампион. Още в 47-ата минута Светослав Дяков изравни резултата. Капитанът, който записа мач номер 50 за „орлите“ в Европа, намери от воле топката и не остави никакви шансове на Бауман – 1:1. Попадението изнерви гостите и мачът се понакъса. В 67-ата минута германците бяха много близо до второ попадение. Руп бе оставен сам в наказателното поле и шутира, но Хорхе Броун направи вирузоно спасяване. В 72-ата минута обратът бе факт! Марселиньо излъга двама бранители на Хофенхайм, намери непокрития Кампаняро, който изведе Лукоки. Той нахлу отляво и с феноменален удар с десния крак хвърли в екстаз публиката в Разград – 2:1!!! До края на мача гостите, водени от детето-чудо на треньорската професия Юлиан Нагелсман, опитаха да стигнат до равенство, но не създадоха голови положения. Лудогорец пък чрез Кешерю и Горалски дори можеше да стигне и до трето попадение.

Следващият мач на „орлите“ е срещу Брага в Португалия на 19 октомври. В другата среща от групата португалците биха с 2:1 Истанбул Башакшехир.

ЛУДОГОРЕЦ - ХОФЕНХАЙМ 2:1

0:1 Павел Кадержабек (2')
1:1 Светослав Дяков (46')
2:1 Джоди Лукоки (72')

Лудогорец: Хорхе Брун, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Светослав Дяков (к), Абел Анисе, Густаво Кампаняро (79 - Яцек Горалски), Вандерсон (87 - Клаудиу Кешерю), Джоди Лукоки, Марселиньо

Хофенхайм: Оливер Бауман, Нико Шулц, Кевин Фогт, Щефан Пош, Павел Кадержабек (56 - Филип Охс), Хавард Нордвейт, Лукас Руп, Еужен Полански, Стивън Цубер (56 - Денис Гайгер), Андрей Крамарич, Марк Ут (74 - Феликс Паслак)

Жълти картони: Джоди Лукоки, Натанаел (Лудогорец); Марк Ут, Еужен Полански, Андрей Крамарич (Хофенхайм).

Лудогорец - Хофенхайм 2:1