Репортаж 24 Септември 2017

Лудогорец обърна Септември за едно полувреме

Лудогорец победи с 4:1 новака в Първа лига Септември (Сф) на „Васил Левски“, а истинско шоу сътвори Джоди Лукоки, отбелязал два гола и дал една...

Лудогорец победи с 4:1 новака в Първа лига Септември (Сф) на „Васил Левски“, а истинско шоу сътвори Джоди Лукоки, отбелязал два гола и дал една асистенция.

Първото по-интересно положение дойде пред вратата на Ренан дос Сантос. Галчев центрира от корнер, а Петър Генчев намери топката с глава, но неточно. Секудни по-късно Янко Георгиев посече Сисиньо в наказателното поле на Септември, но се оказа, че преди това има засада и нямаше как да бъде отсъдена дузпа. Последва отговор на Лудогорец. Джоди Лукоки проби добре отдясно и изпрати ниско центриране към Клаудиу Кешерю. Той пробва триков удар, но неуспешно. Малко преди Марселиньо да играе с топката, тя бе уловена от Янко Георгиев. В 33-ата минута Лукоки направи отличен пробив, но подаването му бе слабо. Секунди по-късно Вандерсон остана непокрит в наказателното поле на Септември, но вместо да намери свой съотборник или да бие буквално подари кълбото на Янко Георгиев. В 41-ата минута Марселиньо стреля с глава, но право в ръцете на софийския страж. В 44-ата минута домакините поведоха в резултата. Първо Ишмаел Байду направи хубав пробив през центъра и бе фаулиран от Сисиньо. Реферът Георги Кабаков обаче даде авантаж, топката се озова в Крис Гади. Той стреля като кълбото се отклони леко в Моци и се озова в мрежата на Ренан – 1:0 за септемврийци.

Лудогорец тръгна напред с началото на втората част и отборът промени стила си. Вместо постоянните центрирания топката бе свалена на земята. В 51-ата минута Джоди Лукоки центрира от корнер, като Козмин Моци би с глава, но в аут. След това Натанаел се включи добре отляво и подаде към Кешерю, който отблизо прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада. В 54-ата минута обаче нямаше какво да спаси Септември. Кешерю центрира от ляво към Лукоки. Той свали, Петър Генчев не се намеси добре и топката попадна прави в Натанаел, който с десния крак прониза Янко Георгиев. Само 120 секунди по-късно „орлите“ стигнаха до пълен обрат. Тогава Натанаел изведе от дълбочина Лукоки, който се изстреля като ракета, заобиколи Георгиев и прати топката отново в мрежата му – 2:1 за шампионите. Дойде момент и Сисиньо да пробва своя късмет, но вратарят на Септември улови. Последваха още няколко ситуации пред гостите, които обаче бяха пропилени с лека ръка. В 73-ата минута Кешерю изпревари Янко Георгиев след дълъг пас и би, но притичалият Петър Генчев изби от голлинията. В 85-ата минута интригата в срещата приключи. Лукоки размина с лекота Васил Добрев и подаде на непокрития Вандерсон, който с гърди прати топката в мрежата на домакините. Три минути по-късно Добрев направи грешка, от която се възползва най-добрия в срещата Лукоки, копнал технично кълбото във вратата на Янко Георгиев.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:4

1:0 Крис Гади (45')
1:1 Натанаел (54')
1:2 Джоди Лукоки (56')
1:3 Вандерсон (85')
1:4 Джоди Лукоки (89')

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Борис Галчев, Васил Добрев, Георги Стоичков (39 - Стоян Предев), Иван Тилев (61 - Димитър Костадинов), Ишмаел Байду (80 - Жеан Патрик), Крис Гади, Мартин Тошев, Петър Генчев, Румен Трифонов, Янко Сандански

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Натанаел, Козмин Моци, Игор Пластун, Сисиньо, Абел Анисе, Светослав Дяков (к), Марселиньо (87 - Густаво Кампаняро), Джоди Лукоки (90 - Лукас Саша), Вандерсон, Клаудиу Кешерю (83 - Жоао Пауло)