Академия 17 Септември 2017

Лудогорец U19 с обрат срещу Монтана от 1:2 до 3:2

Лудогорец U19 успя да стигне до пълен обрат срещу Монтана, след като губеше в 32-ата минута с 1:2, но в крайна сметка спечели минимална, но ценна...

Лудогорец U19 успя да стигне до пълен обрат срещу Монтана, след като губеше в 32-ата минута с 1:2, но в крайна сметка спечели минимална, но ценна победа с 3:2. Трите точки върнаха разградчани на върха в класирането, който временно бе зает от игралият по-рано своята среща тим на ЦСКА-София.

Мачът от 6-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години предложи много емоции за публиката, дошла на стадион „Гнездо на орли”.  Само през първите 15 минути момчетата на Юри Васев създадоха 4 голови ситуации пред вратата на съперника, но Тихомир Димитров, Георги Стоянов и Мартин Минков не намериха целта. Все пак в 17-ата минута, след центриране на Димитър Илиев, Мартин Милков засече добре топката и я оплете в мрежата. В 19-ата минута с попадение във вратата на Монтана се разминаха отново Милков и Димитър Митков. Пропуските на „орлите” бяха наказани в 24-ата минута, когато Мирослав Манев от състава на гостите опита далечен шут от 25-26 метра, а топката изненада вратарят Атанасов и се заби в горния ъгъл за 1:1. Попадението наруши ритъма в играта на Лудогорец и 8 минути по-късно монтанци отбелязаха втори гол, отново чрез Манев, който първи стигна до една избита от Атанасов топка и от упор я прати в мрежата. Още в следващата минута „орлите” можеха да изравнят, но Митков с глава стреля край вратата. Минута преди края на редовните първи 45 минути момчетата на Васев успяха да изравнят, като точен бе Тихомир Димитров.

През втората част „орлите” притиснаха своя съперник, но неизгодния и малко очакван резултат до момента доведе до излишна припряност в действията им.  В 47-ата и 56-ата минута шансове за попадение се откриха пред Митков и Андриан Димитров, но те не успяха да реализират. В 78-ата минута влезлият като смяна Будинов проби добре през центъра, но ударът му бе спасен от вратарят. Натискът на разградчани продължи. Близо до гола бяха Георги Вълчев и Будинов, чиито изстрели с глава минаха край вратата. Милков пък удари греда. Все пак в 80-ата минута Андриан Димитров се оказа най-съобразителен при едно разбъркване и заби топката в мрежата за 3:2. До края на срещата „орлите” на три пъти пропуснаха да вкарат четвърти гол, като при една от ситуациите Будинов разтърси горната греда.

Срещу Монтана Лудогорец U19 игра в състав: Иван Атанасов, Венцислав Славов, Мартин Минчев, Тихомир Димитров, Георги Вълчев, Димитър Илиев, Иван Йорданов, Андриан Димитров, Мартин Милков, Георги Стоянов, Димитър Митков (Дамян Дамянов, Хюсеин Хюсеинов, Станислав Вълчев, Илкер Будинов).