Репортаж 14 Септември 2017

Силен Лудогорец започна с равенство битката в групите на Лига Европа

Силен Лудогорец започна с престижно равенство – 0:0 с Истанбул Башакшехир, участието си в груповата фаза на Лига Европа. Шампионите изиграха отличен...

Силен Лудогорец започна с престижно равенство – 0:0 с Истанбул Башакшехир, участието си в груповата фаза на Лига Европа. Шампионите изиграха отличен мач и с малко повече късмет дори можеха да си тръгнат с трите точки от стадион „Фатих Терим“ в най-големия турски град. Важно е да се отбележи, че сред титулярите на домакините започнаха бившите футболисти на Арсенал, Манчестър Сити и Реал Мадрид Емануел Адебайор, френският национал Гаел Клиши, холандското крило и минал през Ювентус – Елиеро Елиа, турската легенда Емре Белоозоглу, както и любимецът на разградската публика Жуниор Кайсара.

Първата по-опасна ситуация дойде 10 минути след началото, когато Епуряну стреля с глава в аут след центриране от фаул. Разградчани отговориха с изключително опасен шут на Жоао Пауло, който мина над напречната греда. В 14-ата минута Вандерсон показа отлична техника и стреля от около 20 метра, но Бабаджан спаси. Осем минути по-късно Лукоки центрира към Жоао Пауло, който стреля опасно с глава, но турският национален вратар пак се намеси добре и изби в корнер. Секунди по-късно Лукоки се възползва от грешка на Клиши и отправи истински снаряд, който Бабаджан с мъка изби в ъглов удар.

В първите минути на втората част Абел Анисе сгреши пред наказателното поле на Лудогорец, топката се озова в Емре, но Броун се хвърли в краката му и спаси сигурен гол. В ответната атака пред разградчани се откри уникална възможност да поведат. Лукоки изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, бразилецът се откъсна срещу Бабаджан, но шутира изключително неточно. В 61-ата минута Броун опита да подаде на Пластун, но вместо това подари топката на Мосоро, след което се хвърли самоотвержено в краката на футболиста на Истанбул Башакшехир и успя да поправи грешката си. Секунди по-късно аржентинецът отрази и опасен шут на босненския национал Вишча. В 77-ата минута Мевлют Ердинч получи пас зад централните бранители на българския шампион, Броун обаче излезе предвидливо и с тялото си спря нападателя на домакините, а топката излезе в аут.

Следващият мач на тима в група С на Лига Европа е домакинство на Хофенхайм на 28 септември в Разград. В другия мач от групата германците загубиха с 1:2 от Брага у дома.

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Истанбул Башакшехир: Волкан Бабаджан, Жуниор Кайсара, Александру Епуреану, Гаел Клиши, Джоузеф Атама, Емре Бельозоглу, Един Вишча, Мосоро (80 - Стефано Наполеони), Гьокхан Инлер, Елджеро Елиа (73 - Керим Фрей), Емануел Адебайор (65 - Мевлют Ердинч)

Лудогорец: Хорхе Брун, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Светослав Дяков (к), Яцек Горалски (77 - Лукас Саша), Абел Анисе, Вандерсон, Джоди Лукоки (86 - Густаво Кампаняро), Жоао Пауло (58 - Клаудиу Кешерю)

Жълти картони: Елджеро Елиа, Жуниор Кайсара, Мевлют Ердинч (Истанбул Башакшехир).

Истанбул Башакшехир - Лудогорец 0:0