Академия 10 Септември 2017

Лудогорец U19 оглави класирането след класика срещу Пирин (Благоевград)

Лудогорец U19 спечели класическа победа с 3:0 като гост на Пирин (Благоевград) и оглави класирането в първенството на Елитната юношеска група до 19...

Лудогорец U19 спечели класическа победа с 3:0 като гост на Пирин (Благоевград) и оглави класирането в първенството на Елитната юношеска група до 19 години. "Орлите" имат равни точки с втория ЦСКА-София, но по-добра голова разлика.

Момчетата на Юри Васев не успяха да отбележат гол в първото полувреме на двубоя, но през второто влязоха в своя ритъм и не оставиха на съперника надежди, че може да вземе нещо от мача. Първото попадение падна в 55-aта минута. Тогава след центриране на Милков централният защитник Георги Вълчев се извиси над всички и заби топката в мрежата. Само 15 минути бяха нужни на орлите, за да вкарат втори гол. Негов автор стана Димитър Митков, който завърши точно хубава комбинация между Георги Стоянов и Тони Иванов. Самият Иванов заби за 0:3 в 83-aта минута, след като получи хубав пас през центъра на отбраната от Георги Вълчев.

„Не съм доволен от играта ни през първото полувреме, когато не бяхме достатъчно концентрирани и не показахме това, на което сме способни. През второто всичко си дойде на мястото, владеехме повече топката, разигравахме я хубаво, добре преливахме в двете фази на играта и заслужено победихме. Трябва да сме по-концентрирани пред гола, защото пропуснахме от добри положения”, коментира старши треньорът Юри Васев.

Срещу Пирин (Благоевград) Лудогорец U19 игра в състав: Иван Атанасов, Тихомир Минчев, Тихомир Димитров, Георги Вълчев, Николай Томов, Лъчезар Ковачев, Иван Йорданов, Тони Иванов, Георги Стоянов, Мартин Милков, Димитър Митков (Кристиян Кънчев, Станислав Вълчев, Илкер Будинов, Хюсеин Хюсеинов).